Snímek obrazovky 2020-01-16 v 21.09.46

Jak vydělávat přes internet?

Nikdy mě nebavilo ráno vstávat do práce. Koho by to taky bavilo. A tak jsem začal přemýšlet nad tím, jestli existuje možnost vydělávat si přes internet v pohodlí domova. Nechtěl jsem ze začátku dávat moc peněz do nějakého online podniku a tak jsem hledal, jak si vydělávat přes internet s minimálním počátečním vkladem. A tak vám dnes přináším seznam těch nejlepších způsobů.

Snímek obrazovky 2019-12-31 v 12.00.25

Bezobalová zubní pasta z Kanady

Ústní hygiena je nedílnou součástí každodenní rutiny. Vzhledem k životnímu prostředí, je ale čistění zubů pro přírodu velmi zatěžující. Není to kvůli samotnému čistění, ale kvůli odpadu, který při něm produkujeme. Jedná se o kartáček a zubní pastu. Alternativy, které nahrazují klasický plastový zubní kartáček již existují a jsou běžně kupovány. Avšak něco jiného je to v případě zubní pasty. Tuba, ve které je zubní pasta obsažena se velmi špatně recykluje. S klasickou zubní pastou však může být brzy konec. Může být nahrazena malými čistícími kuličkami.

5daa01e1cc4a0a2f49018448

Youtuber Ryan Kaji: v osmi letech vydělal 26 milionů dolarů

Konec roku už je téměř tady. A s koncem roku se blíží také zúčtování a žebříčky, které uplynulý rok hodnotí. My pro vás máme žebříček těch nejbohatších youtuberů, resp. Těch, kteří vydělali za rok 2019 nejvíce peněz.

clanek

Zážitky už dávnou nejsou dárky na poslední chvíli

Každý z nás to určitě někdy zažil. S hrůzou se probudíte na Štědrý den a zjistíte, že jste zapomněli koupit dárek tchýni. Máte tak dvě možnosti, zajet na čerpací stanici nebo sednout k počítači a zakoupit dárkový poukaz třeba na masáž. Pokud zvolíte druhou možnost, uděláte ji ještě radost, že myslíte na její zdraví a pohodu. Darování zážitku už ale není jen záležitost nákupů na poslední chvíli. Naopak se zážitkové dárky v poslední době těší velké oblibě a čím dál více lidí upřednostňuje zážitky před hmotnými dárky.

Snímek obrazovky 2019-12-18 v 14.52.32

3D tisk jako nový začátek pro sociálně slabé

Jsou moderní technologie prospěšné? Na první pohled to vypadá, že jsou moderní výdobytky vyrobené pro fascinaci veřejnosti nebo jen záležitostí pro extrémně bohaté lidi. Nicméně někdy se najdou světlé momenty, kdy je moderní technologie nápomocná i pro sociálně znevýhodněné občany. Například v Mexiku využili 3D tisk k výstavbě čtvrti pro 50 sociálně slabých rodin.

Snímek obrazovky 2019-12-18 v 14.41.27

Brazilci se bouří proti Netflixu: Ježíš je vyobrazen jako homosexuál

Brazilci zuří. A proč? Brazilský Netflix totiž uvedl nový pořad, který vyobrazuje Ježíše jako homosexuála. Asi těžko se občané Brazílie smíří s tím, že socha Ježíše nad jejich městem může být takto zesměšněna. Naštvaní Brazilci tak podepsali petici, která čítá na dva miliony podpisů, aby se nový pořad Netflixu stáhl.

Snímek obrazovky 2019-12-18 v 14.46.40

Dovolená jako ve vesmíru? V Mohavské poušti budete moci vyzkoušet osidlování Marsu

Změna klimatu je nepřehlédnutelnou skutečností. Otázkou je, jak na ni bude lidstvo reagovat a jak dlouho bude odolávat. Takovou pokusnou laboratoř vybudovala společnost Interstellar Lab. V poušti Mojave simuluje život na Marsu jako ze samotného filmu Intestellar.

191210162822-02-company10-million-bonuses-exlarge-169

Vánoční prémie ve výši milionu korun. Americká realitka si zahrála na štědrého Ježíška

Vánoční večírek. Tahle akce se objevuje v diářích každého z nás. Vánoční večírek s přáteli, firemní vánoční večírek apod. Na vánočním večírku se také uzavírá rok a zejména na těch pracovních se očekává nějaká pochvala od zaměstnavatele. Když nedorazí pochvala v finanční podobě na účet, jsme celkem zklamaní. Motivace do práce je hned o kus menší. Nicméně zaměstnanci jedné realitní společnosti v Americe, také neobdrželi finanční odměnu na účtě, ale zklamaní rozhodně nebyli. Jejich vedení je totiž ohodnotilo jiným způsobem a možná tím nejlepším, co jde.

Snímek obrazovky 2019-12-12 v 14.01.01

Kompostování lidských ostatků od 1. května 2020

Smrt je nezbytnou součástí lidského života. Smrt je spojena s rituálem rozloučení se se zesnulým a uzavřít tak jeho kapitolu života. Pro pozůstalé je obřad pohřbu důležitý v tom, aby se se smrtí smířil a mohl žít spokojeně dál. Jenže spočítejte si, kolik pohřbů se denně odehrává. Každý člověk na planetě jednou zemře a musí se někde pochovat. Možná vás ani nenapadlo, jak velkou ekologickou stopu pohřby zanechají. Tradiční pohřbívání v rakvích ničí půdu a kremace lidských ostatků je ničivější, než jízda autem.

Snímek obrazovky 2019-12-12 v 13.56.53

Microsoft zaznamenal o 40 procent větší produktivitu při čtyřech pracovních dnech

Už jsme několikrát psali o zkrácení pracovní doby. Nejprve se jednalo jen o pouhý nápad vedení firem, následně se z nápadu stala testovací verze a když se potvrdila vyšší efektivita zaměstnanců, přistoupilo se na trvalou aplikaci. Zkrácenou pracovní dobu v různých podobách nejprve zkoušeli menší a rodinné podniky, aby zaměstnancům zajistili větší spokojenost. Nápad samotný vznikl na Novém Zélandě. Ale teď tuto novinku zavádí i Gatesův Microsoft.

jbj-kitchen1

Jon Bon Jovi otevřel restauraci, kde se chudí najedí zadarmo

Podpora lidí v nouzi se neustále rozrůstá. Slavné osobnosti zakládají své fondy a organizace s cílem pomoci znevýhodněným lidem. Pomáhají nejen svými penězi, ale také vlivem. Známé jméno má dveře otevřené k různým skutkům, které jsou pro obyčejné lidi nemožné. Tenhle článek nebude o žádné nadaci, ale o praktické pomoci zpěváka Jona Bon Jovi.

Snímek obrazovky 2019-12-12 v 13.48.02

Air New Zealand podává kávu v jedlých kelímcích s vanilkové sušenky

Jednorázové kelímky jsou tématem samy pro sebe. Kavárenské řetězce se snaží jejich používání eliminovat na druhé straně zefektňuje jejich design, aby byl pro zákazníky atraktivnější. Kelímky jsou problémem jak při samotné výrobě, tak při vhození mezi odpadky a pak při samotném zpracování odpadu. Nastává otázka, zda se ona jedna káva, kterou si dáte, vyrovná nákladům na zpracování kelímku a ekologickým stopám. Jednorázové kelímky trápí i aerolinky. Letecká společnost Air New Zealand se rozhodla problém vyřešit. Místo jednorázových kelímků podává nápoje v jedlých kelímcích.

ManaBurger_white

Český výrobce Mana představil revoluční burger. Nutričně kompletní, rostlinnou alternativu k hovězímu masu. Chce s ním prorazit i v Americe

Pražský výzkumný a výrobní startup Heaven Labs, který se specializuje na výrobu funkčních potravin Mana, představil jako první česká společnost plnohodnotnou rostlinnou alternativu k hovězímu burgeru. Firma dnes zahájila předprodej v České republice, Německu i Spojených státech, kde letos na podzim otevřela svou druhou zahraniční pobočku. Produkt chce zákazníkům v Evropě doručit na konci března příštího roku, v Americe poté během léta. Rostlinný burger bude dostupný i v běžných řetězcích, Mana svou novinku také plánuje nabídnout ve spolupráci s vybranými restauracemi a food-delivery službami.

Mana Production. Anniversary Powder Pack.

Unikát mezi potravinami. Mana má podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin rekordních 161 zdravotních benefitů

Česká výzkumná a výrobní společnost Heaven Labs, která stojí za funkčním jídlem Mana, dosáhla mezi výrobci potravin a doplňků výživy unikátního výsledku. Konzumace Many, díky jejímu širokému spektru živin, vitamínů a minerálů, přináší 161 zdravotních benefitů pro tělo a mozek. Na základě klinických studií hodnocených Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA) to oznámil tvůrce Many a zakladatel firmy Jakub Krejčík.

Snímek obrazovky 2019-12-05 v 15.48.24

Předplať si, obleč si a vrať: H&M testuje půjčování oblečení

Možná vás to už někdy napadlo, ale možná ne. Představte si, že byste si oblečení nekupovali, ale chodili byste si ho půjčovat? První obchodní řetězec tzv. Rychlé módy H&M, nyní zřídil „obchod“, kde si nekoupíte jedinou věc, můžete si věci jen půjčit.

Snímek obrazovky 2019-12-05 v 15.24.37

Kvalitnější mléko? Ruské krávy používají virtuální realitu

Virtuální realita se chtě nechtě dostává už opravdu do všech odvětví. Zkrátka nabízí možnost lepšího života, ovšem jen virtuálně a jen na určitou dobu. Tento článek bude o Rusku, virtuální realitě a o krávách. Jak tyto tři silné pojmy spojit? Jednoduše. V Rusku se rozhodli vyzkoušet virtuální realitu na krávách.

Snímek obrazovky 2019-12-04 v 14.56.32

Transporter v době elektomobilové

Elektromobily vyrábí už každá automobilka. Elektromotory se vyrábějí i do ikonických aut, které se v průběhu historie téměř neměnily. Zaujaly hlavní „roli“ v několika oskarových filmech a řídili ho světoví herci. Automobil, teď už elektromobil, o kterém je řeč, je spjat s nezávislým cestováním a hnutím hippie. Možná už tušíte, jaké auto je trasformováno do elektromobilu. Jejím vůz od značky Volkswagen. Ano, je to Transporter T1.

BrandAssets-Logo-CoverImage

Aplikace Kahoot! míří do Česka! Podle průzkumů zaujala nejen učitele, ale i děti

Vzdělávání je proces, kterým procházíme během našeho života všichni. Vzděláváme se nejenom ve školních lavicích v průběhu základní, středoškolské nebo vysokoškolské docházky, ale i v zaměstnání, dokonce i v seniorském věku. Někdy je však pojmout vzdělávací proces tak, aby byl efektivní, přínosný, zároveň však zúčastněné osoby bavil a vzbuzoval v nich dostatečnou motivaci. O to se pokusil i tým autorů multiplatformního systému ve složení Johana Branda, Jamie Brooker a Mortena Versvika. Vznikla tak aplikace Kahoot!, která má od svého založení již miliony uživatelů, zejména v zahraničí, do České republiky proniká velmi pozvolna. Víte, jak díky této aplikaci oživit nejen výuku ve škole?

Snímek obrazovky 2019-11-28 v 21.37.09

Neskutečně krásná supermodelka Shudu Gram: opravdu není skutečná, jedná se o technologický výtvor

Instagram. Je to platforma, kde je každý profil dokonalý a každý žije dokonalý život, který také sdílí pro své followers. Někdy jen těžko uvěřit, že by byl něčí život tak senzační, ale každý ho chce také. Napadlo by vás někdy, že to, co vidíte nemusí být skutečné? Dokonalé modelky v dokonalém oblečení s dokonalým životem, mohou být vytvořené a reálně nemusí existovat. Dejte si tedy pozor, koho sledujete a zda se nejedná pouze o imitaci člověka. Ostatně důkazem je supermodelka Shudu Gram.

Nahoru