Dnes vyšlo 15 článků

Nejvíce uživatelů v Česku má portál YouTube

Nejvíce uživatelů je překvapivě zaregistrováno na portále YouTube, který navštěvuje 94 procent lidí s přístupem na internet. Až těsně za ním se umístil Facebook, který využívá 93 procent uživatelů.

Zároveň dle České statistického úřadu využívá internet v Česku až tři čtvrtiny domácností. Výsledky zveřejnila ve svém průzkumu agentura AMI Digital ve spolupráci se společností STEM.

YT

Zdroj: AMI Digital Index

„Na prvních místech se neděje nic překvapivého, stále vedou staré etablované sociální sítě, i když některé, jako Spolužáci nebo Google+, už fungují spíše ve vegetativním stavu. Zajímavý je ale především obecný posun k obrazovému obsahu sociálních médií a k vizuálním formám komunikace, což se projevuje v rychle rostoucí oblibě Instagramu, ale třeba i Snapchatu, mezi českými uživateli,“, upřesnil ředitel AMI Digital Vladan Crha

Stále více rostoucí popularitu získává vizuální síť Instagram, kterou využívá už čtvrtina českých uživatelů. Pouhá 3 procenta lidí s přístupem na internet nevyužívá vůbec žádné sociální sítě. Naopak tři čtvrtiny respondentů uvedla, že sociální sítě navštěvují každý den.

Nuže, sociální sítě prostě hýbou světem!

Student ekonomické fakulty a junior konzultant internetového marketingu v agentuře AdVisio. S velikou zálibou sleduje novinky ze světa technologií, reklamy, e-commerce nebo veřejného dění. Twitter: @petrkonicek

Komentáře

Nahoru