Nejvíc jsem se naučil s rodilým mluvčím

Pocházím z té generace, která se ve škole učila němčinu. Angličtina mě bohužel úplně minula, a tak dnešním dětem docela závidím. Požadují ji v každém zaměstnání a ani u nás ve firmě tomu nebylo jinak. Nezbývalo mi, než se snažit učit. Byl to proces dlouhodobý a nervy drásající, ale nakonec mě ten jazyk začal bavit.

S učením angličtiny jsem začínal na večerním jazykovém kurzu, kterého se účastnilo několik dalších zoufalců podobného věku. Na každou hodinu jsem dorazil unavený s jediným přáním – ať už to skončí. Navíc mi připadalo, že se učím strašně pomalu a nedělám žádné pokroky. Bál jsem se promluvit, protože jsem věděl, že nedám dohromady větu bez gramatických chyb a výslovnost je příšerná, a tak jsem většinu hodin mlčel. Jak jsem později pochopil, to byla ta největší chyba.

Kurzy v zahraničí jsou finančně náročné

Můj pohled na nejpoužívanější světový jazyk změnil až intenzivní kurz angličtiny. Říká se, že nejlépe se anglicky naučíte, když se vydáte přímo do Británie nebo jiné anglicky mluvící země. Jenže výukové pobyty v zahraničí jsou příliš drahé (desítky tisíc korun), a tak jsem zvolil českou alternativu. Nikdy dříve jsem o tom neslyšel, ale jazykové pobyty s rodilými mluvčími se konají také v Česku.

learn-english

Odjel jsem tedy na šestidenní pobyt do hotelu, v jehož ceně bylo přes 70 hodin komunikace s rodilým mluvčím. Natrefil jsem na milého lektora z USA, který mi vyprávěl spoustu svých životních příběhů, ale popovídal jsem si nakonec i s lidmi z Velké Británie nebo Austrálie. Celý ten týden byl dobrým multikulturním zážitkem a odnesl jsem si z něj mnoho obecných znalostí o zvyklostech v různých zemích. A utratil jsem asi třetinu peněz, které bych dal za kurz podobného ražení v zahraničí.

Tímto děkuji své známé (ona už bude vědět :-)), že mi jazykový týden od EnglishStay doporučila, a doufám, že i já někomu pomůžu naučit se anglicky dobře a v efektivním čase.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru