Největší technologické faily roku 2014

Největší technologické faily roku 2014

Včera jsme představili několik nejlepších technologických výrobků roku 2014. Dnes si naopak ukážeme ty největší technologické faily, které nás tento rok potkaly. Sociální síť, které nevyšel plán konkurovat Facebooku, náramek, který musel být novými majiteli vrácen z důvodu alergie na nikl, nebo průšvih s únikem fotografií přes Apple iCloud.

Amazon Fire Phone


Apple prodal více než 10 milionů smartphonů přes víkend, Amazon pouze 35 000 za 5 měsíců. Recenze telefon také příliš nevychválily. Amazon tak musel odepsat cca 170 milionů dolarů díky neprodaným zásobám.

Fitbit Force

Fitbit Force je multifunkční náramek, který měří celodenní aktivitu a kvalitu spánku. K neštěstí firmy ho doprovázela alergická reakce uživatelů na nikl, který náramek obsahoval.

Ello

2104241-img-ello-co

Ello je sociální síť, která se tváří jako anti-facebook. Začala fungovat od srpna roku 2014. Na přihlášení k této sociální síti uživatelé potřebují pozvánku. Byla založena majitelem obchodu s koly a původně sloužila pouze jemu a jeho 90ti přátelům. Dnes již má Ello desítky tisíc uživatelů. Sociální síť funguje podobně jako Facebook. Je tedy možné sdílet statusy a fotografie nebo chatovat s přáteli. Slibuje také, že nikdy nebude svým příznivcům nutit reklamu. To ale bylo slibováno u více projektů, a zatím snad nikdy nebylo dodrženo. Ello se snažila konkurovat Facebooku, ale je více než jasné, že více než miliardu uživatelů jen těžko přesvědčí k tomu, aby šli najednou jinam.

Apple iCloud

Tomuto produktu bylo pošpiněno jméno nepříjemnou událostí týkající se odcizení soukromých fotografií celebrit. Citlivé fotografie hackeři získali právě prostřednictvím služby Apple iCloud, která ukládá veškerý obsah z Apple zařízení.

Google Glass

Google vytvořil brýle s připojením na internet již v roce 2011. O tři roky později však stále nejsou hojně používány ani ve své domovině, USA. Možná kvůli vysoké ceně, špatnému marketingu, nebo snad strachu ze ztráty soukromí?

zdroj: news.com.au

obrázek: freedigitalphotos.net

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru