Dnes vyšlo 15 článků

Největší spor českého internetu, o kterém se nikde nemluví

Největší spor českého internetu, o kterém se nikde nemluví

Pokud se stane něco opravdu skandálního, je toho hned plná televize a internet. Píší a mluví o tom všichni. Krásný příklad se nám aktuálně nabízí s naší Džambulkou, to je takový skandál jako dělaný. Kdo ví, zda je ráda středem pozornosti všech médií nebo by se před nimi nejraději schovala. Jde to ale vůbec?

No jistěže ano. Stačí jen, aby se jednalo o někoho vlivného, komu by se jednoduše nehodilo, kdyby se o něm vědělo, co všechno dělá. Takhle vlivní jsou i Seznam a Mafra. A tak se spor, který se jich týká, nadále tutlá.

Poprvé o něm pořádně upozornil náš český srpnový Forbes, který ho nazval vůbec největším sporem na českém internetu. Je to skutečně tak zlé?

Stejně jako Google i Seznam chce přístup k celostátním jízdním řádům. A to tak moc, že se kvůli nim na dvou frontách soudí s ministerstvem dopravy a přihlíží tomu už i antimonopolní úřad. Proč to všechno? Mafra má totiž z idos.cz (nebo dnes už https://jizdnirady.idnes.cz) měsíční návštěvnost 2 miliony lidí a spoustu peněz z reklam. Není tak divu, že se Seznam tolik snaží a stojí mu to i za soudní stání.

Jeden z komentujících uživatelů trefně poznamenává:
Nechápu, kdo v téhle zemi ještě k něčemu potřebuje Seznam.cz, když existuje Google, iDNES a k tomu řada malých hráčů na speciality.

Je si toho Seznam také vědom a snaží se získat něco, čím by si uživatele udržel? Jak to celé dopadne? Vysoudí si Seznam jízdní řády a přijde Mafra o exkluzivitu?

Komentáře

Nahoru