Největší solární parkoviště na hudebním festivalu v Nizozemsku

Největší solární parkoviště na hudebním festivalu v Nizozemsku

Festival Lowlands v Nizozemsku každoročně přiláká více než 50 000 milovníků hudby. Třídenní akce na předměstí Amsterdamu se může pochlubit působivou řadou alternativních umělců – od rockových a popových hvězd až po světoznámé DJ.

Vzhledem k tomu, že se Evropa orientuje na alternativní zdroje obnovitelné energie, snaží se festival zlepšit své ekologické vlastnosti – a to díky novému solárnímu parkovišti.

“Jako organizátoři festivalu chceme pěstovat optimistickou vizi budoucnosti a podílet se na řešení klimatických problémů,” říká ředitel Lowlands Eric van Eerdenburg. “Doufáme, že tato stavba může být pro naše návštěvníky zdrojem inspirace, jak přispět – byť jen malou měrou – k tomu, aby byl svět udržitelnější.”

Nové solární parkoviště stojí v čele snahy společnosti Lowlands o udržitelnost. Parkoviště se rozkládá na ploše 350 000 metrů čtverečních, disponuje 90 000 solárními panely a místem pro více než 15 000 automobilů. Zatímco návštěvníci festivalu parkují a baví se u pódia, solární parkoviště je schopno současně vyrábět až 35 MWp energie ze slunce. To je dostatek energie pro zásobování 10 000 domácností nebo 100 festivalů v Lowlands.

“Jedná se o důležitý krok v rámci naší energetické transformace směrem k využívání výhradně obnovitelných zdrojů energie.” Nizozemský festival se již několik let snaží o to, aby byla akce ohleduplnější k životnímu prostředí, ale spotřeba energie zůstává problémem. Na festivalu se každoročně spotřebuje přibližně 300 000 kWh elektřiny, přičemž drtivou většinu tohoto množství tvoří fosilní paliva. Výstavbou solárního přístřešku pro auta dělá akce obrovský skok směrem k zelené energii – a mění představu o vztahu mezi hudebním průmyslem a klimatem.

Festival Lowlands se bude konat 19.-21. srpna v Biddinghuizenu nedaleko Amsterdamu. Na dvanácti pódiích vystoupí přibližně 250 účinkujících, mezi nimi například Arlo Parks, Sam Fender nebo Michael Kiwanuka.

Zdroj, foto: euronews.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru