Největší projekt k čištění oceánů zrealizuje společnost Ocean Cleanup

Největší projekt k čištění oceánů zrealizuje společnost Ocean Cleanup

Sny všech příznivců očištění planety od odpadků se pomalu plní. Největší skupina Ocean Cleanup vytvořila projekt největšího čištění oceánu, který byl kdy vytvořen. Jedná se o projekt, který stojí 20 milionů dolarů a jeho cílem je vyčistit 1,8 bilionů kusů odpadu. Tím to ale nekončí. Organizace chce odpad recyklovat, a tedy znovu použít.

Společnost Ocean Clenup, byla založena v roce 2013 osmnáctiletým holandským vynálezcem Boyan Slatem. Cílem organizace je využití pokročilých technologií k vyčištění světových oceánů. Projekt začal v sobotu v zálivu San Francisco a bude postupovat dál. Organizace chce vyčistit oblast velkého Pacifiku, čistící plavba bude po proudu kolem Kalifornie a Havaje. Byla určena dvě místa, kde je naakumulované největší množství odpadků. Tato dvě místa jsou tak moc zanesena odpadky, že jsou vidět i z vesmíru. Tato uložiště odpadků se budou se budou čistit následujícím způsobem. Dvě hlavní lodě, budou mít mezi sebou nataženou síť s několika na sobě navázanými sběrnicemi. Odpadky by se měly zachytit do sběrnic a následně odvezeny na pevninu a recyklovány. Do sběrnic by se neměly zachytit ryby. Síť, která bude pod hladinou, nebude omezovat ryby, které budou plavat v moři – síť jednoduše podplavou. Sběrnice a síť zachytí pouze odpadky. Lodě s navázanými sběrnicemi obkrouží odpadkové uložiště, aby nedošlo k jejich rozptýlení a mohly se do posledního vyčistit.

maxresdefault

Nejedná se o příliš převratné řešení, ale v oblasti čištění oceánů se tento způsob ještě nevyskytl. Ocean Cleanup je organizací, která získává finanční prostředky z prodeje svých reklamních (samozřejmě recyklovaných) předmětů. Samozřejmě se organizace nebrání ani příspěvkům od dobrovolníků. Dobrovolníci jsou také vítáni při pomoci v čištění nebo v recyklaci.

Zdroj, foto: forbes.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru