Dnes vyšlo 15 článků

Největší internetová seznamka má problém. Citlivá data uživatelů se objevila na internetu

Před nedávnem jsme informovali o tom, že hackeři vyhrožují zveřejněním citlivých dat uživatelů, pokud vedení seznamky Ashley Madison projekt neuzavře. Jelikož seznamka funguje nadále, před několika dny hackeři zveřejnili data na internetu.

Balík privátních dat obsahuje kompletní adresy, telefonní čísla a e-mailové adresy více než 33 milionů uživatelů. Dále se v balíku objevilo 9,6 milionů transakcí a další dokumenty, jako jsou PayPal účty. Dne 11. července hackeři narazili na slabinu v zabezpečení internetové seznamky. A nyní se balíček s citlivými daty šíří prostřednictví anonymní sítě Tor.

ashley madison

Hackeři nezískali hesla

Naštěstí, hackeři se nedostali k heslům uživatelů. Nicméně doporučujeme změnu hesla, pokud jste se do seznamky registrovali před datem napadení. Ashley Madison není ledajaká internetová seznamka, neboť se zaměřuje na milostné vztahy. Velmi často seznamky využívají zadaní partneři, kteří hledají zpestření v sexuálním životě. A právě s tímto měli hackeři problém. Další příjemnou zprávou je, že neunikla data o kreditních kartách.

Aféra kolem Ashley Madison také odhalila, že v loňském roce seznamka požadovala 19 dolarů za úplné odstranění profilu z databáze. Za rok 2014 tak získala 1,7 milionů dolarů (41 milionů korun). Nyní je možné profil odstranit bezplatně.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru