Dnes vyšlo 15 článků

Největší datové úniky na světě zobrazeny v jedné grafice

Úniky dat, útoky hackerů a ohrožení soukromých informací: to jsou události, které naplňují zpravodajské portály čím dál častěji. Celkový počet uniklých dat – 6 milionů záznamů nebo 300 000 hesel – může být ale pro někoho příliš abstraktní.

Lidé z Information Is Beautiful sestavili grafiku, která názorně ukazuje největší úniky dat. Pohled na tuto vizualizaci je zajímavý, poučný a upřímně, trochu děsivý. Mezi oběti největších útoků poslední doby patří takové společnosti jako EverNote, Facebook, Yahoo nebo Twitter, technologické společnosti ale nejsou jediným terčem útoků hackerů.

Grafika ukazuje, které stránky nebo služby zaznamenaly v poslední době největší úniky dat a útoky hackerů

Které stránky nebo služby zaznamenaly nejmasivnější úniky dat?

Nejvíce jsou napadány stránky pro videohry, zdravotnická zařízení i sociální sítě

„Stránky a organizace pro hraní videoher trpěly nejvíce,“ říká David McCandless, majitel Information Is Beautiful. Také zdravotnická zařízení zaznamenala řadu masivních útoků dat, což je alarmující i vzhledem k tomu, jak jsou tato data citlivá.

Ačkoliv se řada skutečně velkých útoků dostává do médií, řada z nich proklouzne nezveřejněna. Velmi záleží na přístupu firmy – McCandless upozorňuje, že třeba Twitter je v tomto ohledu extrémně otevřený, zatímco Apple je naopak velmi tajnůstkářský.

Pokud vám nestačí pouhá grafika největších datových úniků, klikněte sem – zde si můžete jednotlivé body rozkliknout a dozvědět se o nich něco víc.

Zdroj: https://mashable.com/2013/07/22/data-breach-visualization/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/07/22/data-breach-visualization/

Komentáře

Nahoru