Největší čínská pojišťovna spouští vlastní FinTech fond

Čínská pojišťovna Ping An Insurance Group, která je podle tržní hodnoty největší čínskou pojišťovnou, spouští vlastní zámořský fond pro investování do finančních technologií a zdravotní péče.

Investiční fond povede Jonathan Larsen, který už osmnáct let působí v Citigroup. Čínská pojišťovna do fondu nalije 1 miliardu dolarů, přičemž z peněz se bude investovat do technologických a zdravotnických firem. A tímto chce pojišťovna expandovat mimo svůj domácí trh a zaměřit se na růst v zámoří.

Finanční skupina plánuje investovat do fondu během následujících tří až čtyř let, čímž chce vybudovat odborné znalosti v oblasti zdravotní péče a FinTech. Už má zkušenosti prostřednictvím své dceřiné společnosti Lufax, která je největší čínskou peer-to-peer platformou na majetkový management.

čínská pojištovna

Zdroj: CNBC

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru