Největší billboard na světě vytvořený v Malování

V dnešní době není snadné se prosadit. Buď musíte udělat něco šíleného, aby si vás všichni všimli, nebo něco tak úžasného, že o vás budou média psát. Jedna londýnská softwarová společnost se rozhodla pro první možnost.

Billboard, který vidíte na obrázku níže, se nachází blízko vlakového nádraží South Bermondsey v jihovýchodním Londýně. Spoluzakladatel společnosti Scirra ho vytvořil v Malování. Se svými 36 metry čtverečními se pravděpodobně jedná o největší umělecké dílo na světě vytvořené v Malování.

ms-paint-billboard-980x483

„Obrázek mi trval asi 15 až 20 minut a s výsledkem jsem byl docela spokojený. Jsem webový vývojář, takže tento druh reklamy pro mě byl zcela nový,“ popsal Tom Gullen, spoluzakladatel Scirra.

Horší bylo, když chtěla společnost billboard nechat zhotovit. Prý jim nechtěli věřit, že něco takového skutečně chtějí vytisknout. Dokud nezaplatili, firma na výrobu billboardů si myslela, že si z nich dělají legraci.

Každý někde začínal

Billboard představuje nový software Construct 2 (všimněte si, že grafika webu taky vznikla v Malování), který umožňuje vytvářet hry. Kresba má demonstrovat, jaké všechny typy her lze s Construct 2 vytvořit (závodní hry, mobilní hry, vánoční hry apod.).

Podle Gullena jednoduché kresby skvěle připomínají, že každý někde začínal a vaše první hra nejspíš nebude mistrovské dílo.

Na co Photoshop

Malování se poprvé objevilo v roce 1985 jako součást Windows 1.0. Od té doby prošlo vývojem a dnes už toho umí o mnoho víc, přesto ho většina uživatelů moc nepoužívá.

Každopádně někteří lidé v Malování zvládají vytvářet úžasné věci. Bohužel to nebyl případ Gullena.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru