Největší berlínský objev kokainu za posledních 15 let

Největší berlínský objev kokainu za posledních 15 let

Do pěti berlínských supermarketů byly dodány krabice s banány. Avšak nebyly v nich banány. Místo toho se v nich nacházel kokain. Policie pak řekla, že se jedná o „logistickou chybu“, za kterou mohou pašeráci drog.

Až k zákazníkům se ale krabice s neobvyklým obsahem nedostaly. Zaměstnanci supermarketu totiž celou věc odhalili v pondělí krátce před tím, než měly být banány prodávány veřejnosti.

S celkem 140 kilogramy kokainu to byl největší objev v hlavním městě Německa za posledních patnáct let! Podle policie by se jeho cena na černém trhu mohla vyšplhat asi na 6 milionů eur (164 700 000 Kč).

„Samozřejmě jsme byli překvapeni,“ uvedl vyšší policejní důstojník Olaf Schremm, který stojí v čele místního drogového oddělení. „Nevíme, kde přesně v dodavatelském řetězci byla chyba.“

Banánové krabice s kokainem byly součástí zásilky 1134 krabic, které přijely opravdu z velké dálky. Prvně cestovali po moři lodí z Kolumbie do přístavu v Hamburku. Odtamtud byly převezeny a dodány velkoobchodu s ovocem v Berlíně. Ten je pak distribuoval do pěti berlínských supermarketů.

cocaine-banana-berlin

Že obsahem nejsou banány, bylo zjištěno u sedmi z nich. A tak se v supermarketech objevili maskovaní policisté v neprůstřelných vestách. Ti krabice zajistili a ukázali médiím. Pak kokain odvezli a uložili a  v blízké době bude zničen.

Z Jižní Ameriky se drogy pašují běžně

Policie dodala, že jsou drogy často pašovány na kontejnerových lodích z Jižní Ameriky do Evropy. A sledovat tisíce kontejnerů, které se v hamburském přístavu objeví vždy jen na krátkou dobu, je prostě nemožné. Přesto ale v roce 2012 vyšetřovatelé objevili celkem 1,26 tun kokainu.

Celá zpráva vzbudila značný ohlas. No jen si to představte, kdyby se kokain skutečně dostal do prodeje. Ano, je to dost nepravděpodobné, že by si nikdo nevšiml, že v krabici nejsou banány. Ale přece jen. Občas se ukazuje, co všechno je v dnešním světě možné.

Zdroje: abc.net.au, dw.de

Komentáře

Nahoru