Nejpoužívanější slova na internetu za rok 2014? Budete se divit!

Nejpoužívanější slova na internetu za rok 2014? Budete se divit!

Těsně před koncem roku či po jeho skončení se začínají objevovat na internetu čísla, která nám pomáhají vidět rok, který právě skončil, trochu jinýma očima. Rozhodli jsme se, že Nový rok s vámi oslavíme i tímto způsobem – tedy ohlédnutím za rokem 2014. Věděli jste například, že světově nejpopulárnější slovo za uplynulý rok vlastně ani není slovo (poprvé v historii) a jedná se o znak symbolizující srdce? A je toho mnohem víc.

Je to paradox. Ač jsou lidé v poslední době stále více přesvědčeni, že lidstvo je čím dál otrlejší, chladnější a materialističtější, tyto statistiky nás utvrzují v přesný opak. Lidé si nejvíce posílali znak reprezentující lásku. A jak jsme se k tomu vlastně dobrali? Vychází to ze zprávy tzv. Global Language Monitor o užití angličtiny.

Svou metodiku sbírání informací a dat nechtějí zveřejnit, ale prozrazují, že zkoumali internet, sféru blogů, nejlepších 275 tisíc tištěných a elektronických světových médií (a to nejen anglické) a stejně tak i sociální sítě. Dokonce tvrdí, že počet použitých symbolů srdce a lásky v několika podobách se pohybuje v řádech miliard denně v nejrůznějších jazycích a kulturách.

Patrně se ovšem jedná o jistý druh nadsázky, ale ne až zas tak přehnaný. Nemálo webů po světě hlásí, že tyto symboly jsou naprosto nejpoužívanější na jejich stránkách. Včetně top deseti nejpoužívanějších slov za loňský rok máme k dispozici i nejpoužívanější anglická podstatná jména a větná spojení, které Vám nyní přinášíme.

TOP SLOVA 2014

 1. The ♥ emoji
 2. Hashtag
 3. Vape
 4. Blood Moon
 5. Nano
 6. Photobomb
 7. Caliphate
 8. (White) privilege
 9. Bae
 10. Bashtag

TOP PODSTATNÁ JMÉNA A NÁZVY 2014

 1. Ebola
 2. Pope Francis
 3. World War One
 4. Médecins Sans Frontières
 5. MH370
 6. World Cup
 7. Ice Bucket Challenge
 8. Crimea
 9. The Mid-terms
 10. NSA

TOP VĚTNÁ SPOJENÍ 2014

 1. Hands Up, Don’t Shoot
 2. Cosmic Inflation
 3. Global Warming
 4. Climate Change
 5. War on Women
 6. All Time High
 7. Rogue nukes
 8. Near-Earth Asteroid
 9. Big Data
 10. Polar Vector
Zdroj: theverge.com

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru