Dnes vyšlo 15 článků

Nejoriginálnější práce světa. Znáte je?

Někteří z nás pracují z nutnosti, někdo má to štěstí, že jeho práce je zároveň zábarou a mnozí z nás vykonávají činnosti, které jsou často velmi podivné, ale někdo je zkrátka dělat musí. Představujeme vám několik velmi zajímavých pracovních profesí. Které z nich by se vám líbily?

Maskot z kreslených a animovaných filmů

Washington Wizards v/s Orlando Magic February 4, 2011

foto: flickr

Poslední dobou jsou tito maskoti oblíbení zejména při sportovních událostech. Tito maskoti chodí mezi lidmi v ulicích a mají na sobě například dresy hokejistů. Setkáváme se s nimi i v rámci akcí pro děti nebo je potkáme v obchodním domě, jak propagují určité produkty. Ano, i toto je práce. 🙂

Degustátor whisky

ID-10081077

foto: freedigitalphotos

Pokud máte rádi whisky, existuje zaměstnání, ve kterém ji zkrátka budete pít. Budete pít ty nejlepší z nich, hodnotit, a co víc, za takové ochutnávky budete dostávat mzdu. Nezní to jako pohádka?

Psycholog pro zvířata

I vaši domácí mazlíčci mohou mít psychické problémy. Existují lidé, kteří se živí tím, že vašemu domácímu mazlíčkovi pomáhají s jeho psychickými potížemi.

Odstraňovači žvýkaček

ID-100101995

foto: freedigitalphotos

Jistě už se vám stalo, že jste šlápli na žvýkačku nebo ještě hůře, jste si do ní sedli. Tuto lepkavou hmotu je pak velmi problematické dostat z vašich oděvů. Odstraňovači žvýkaček se starají o to, aby žvýkaček na veřejných místech bylo co nejméně. Tráví dny tím, že je po nepořádných lidech žvýkačky odstraňují. Je to nepříjemná, lepkavá práce, ale všichni asi uznáme, že je velmi užitečná.

Čokoládový inženýr

Pokud rádi navrhujete originální věci a máte na takové činnosti fantazii, jistě vás zaujme velmi originální pozice – inženýr čokolády. Úkolem čokoládového inženýra je navrhnout recepty čokolád tak, aby vznikl originální sortiment výrobků. Musí si ale dávat pozor na jazyk. Kdo by přece neměl rád čokoládu. 🙂

Správce ostrova

ID-100155966

foto: freedigitalphotos

Správce ostrovů je možná práce snů mnoha lidí. Krásná příroda, nádherné pláže, slunce, teplo, vysoká mzda. Nenechte se ale mýlit. Tato práce rozhodně není jednoduchá. Správce ostrova musí být zdatný v mnoha činnostech, jako jsou například klempříství, zahradnické dovednosti, komunikace, manažerské dovednosti atd. V dnešní době si spousta majitelů ostrovů najímá takové správce. Ale v této práci můžete být poněkud osamělí.

Degustátor čaje

Degustátor čaje je jedna z velmi specializovaných profesí čajového průmyslu. Tato profese zkoumá kvalitu čaje. Mohou ji vykonávat pouze lidé s velmi dobře vyvinutou chutí, kteří rozeznají ty nejmenší rozdíly mezi jednotlivými čaji. Ochutnat několik desítek vzorků čajů denně může být velmi náročné.

Znáte další originální nebo podivné profese? Podělte se s námi. 🙂

 

Zdroj/foto: udaipurtimes, flickr

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru