Nejočekávanější RPG roku 2014 pro PC

Loňský rok nebyl pro fanoušky RPG her moc dobrý. Nicméně tento rok to bude přesně naopak – na trhu se objeví slušné množství kvalitních her na hrdiny. O rozmanitost není nouze – setkáme se jak s klasickými fantasy hrami, tak i s hrami z moderního světa.

Tom Clancy’s The Division

Jako první začneme hrou Tom Clancy’s The Division. Tématika tohoto akčního RPG není moc originální – hra se odehrává po zničení světa. Takových her již bylo plno. Tato hra se ale v mnoha ohledech od svých post-apo konkurentů liší.

Kromě téměř úplného zničení světa, kvůli nové chorobě, budete prožívat i opětovné nastolení pořádku jakožto americký tajný agent. Další výjimečností je možnost plynule přecházet mezi singleplayerem a kooperativním hraním.

tom_clancy

Budete moci s ostatními hráči obchodovat, utkávat se s nimi v PVP. Navíc se jedná o jednu z mála her, která má grafiku hodnou nové generace. Teď už jenom doufat, že spekulace o odložení vydání hry se nepotvrdí.

Zaklínač 3: Divoký hon

Myslíme si, že tuto herní sérii od našich severovýchodních sousedů není třeba dlouze představovat. Opět se ujmete role Geralta z Rivie, který řeší všelijaké problémy v propracovaném  fantasy středověkém světě, kde o intriky není nouze.

Jedná se o jednu z nejočekávanějších her tohoto roku. A není se čemu divit. Předchozí díly této série byli kladně přijaty, a Zaklínač 3 jde ještě dál. Minulý díl měl 3 různé konce, tento díl jich bude mít kolem 36. Hlavní dějová linie by měla zabrat kolem 50 hodin, nicméně pokud se rozhodnete věnovat se i vedlejších úkolům, tak se dostanete na 100 až 120 hodin.

witcher

Navíc oproti minulému dílu by herní svět neměl být rozkouskován na kapitoly (a území), ale měli bychom mít možnost se v něm svobodně pohybovat. Přitom by naše činy stále měly mít vliv na celý svět a dějovou linii.

Dragon Age: Inquisition

První díl této série se setkal s obrovským úspěchem. Druhý, spíše akčnější díl, nebyl přijat moc kladně, ale přesto měl svoje světlé chvilky. A třetí díl? Ten by měl být mixem obou těchto dílů. Měl by obsahovat hratelnost jedničky a vyprávění příběhu dvojky. Bioware chce tedy vzít to nejlepší z obou her.

Dějově Inquisition navazuje na události z druhého dílu. Tentokráte se zhostíte postavy vůdce Inkvizice a vašim úkolem bude ukončit konflikt mezi mágy a templáři. Jak toho dosáhnete? To je jenom na vás.

dragon_age

Při objevování polo-otevřeného světa budete vylepšovat nejenom hlavní postavy, ale i samotnou Inkvizici. Ze začátku se bude jednat o docela malou, nemotornou bandu. Časem se z ní stane ale jedna z nejvlivnějších frakcí celého světa. A vzhledem k tomu, že budete dobývat i pevnosti, tak pomoc nějaké organizace se jistě bude hodit.

South Park – The Stick of Truth

South Park. Vzhledem k tomu, že tento seriál plný hrubého humoru má 17 řad, tak není divu, že téměř každý ho zná. Bylo jen otázkou času, kdy výjde i nějaké AAA hra ze světa South Parku. A ten čas právě nadešel.

Za dějem tohoto RPG stojí samotní tvůrci seriálu South Park -Trey Parker a Matt Stone. Samotnou hru vyvíjí známé studio Obsidian, které v posledních letech vydalo například Dungeon siege III nebo Fallout: New Vegas.

south_park

A co tedy můžete čekat? Herní mechanismy kombinují principy klasických tahových RPG a unikátní atmosféru south Parku včetně jeho stylizace. Stejně jako v jiných hrách zde budete plnit úkoly, porážet nepřátele atp. Rozdíl oproti tradičním RPG je v tom, že zde bude plno laciného hrubého humoru.

Dark Souls II

„Umírej a uč se.“ Tak by se dal pojmenovat nekompromisní přístup autorů Dark Souls. Jedná se o ultra těžké akční RPG. A jeho nástupce jde v jeho šlépějích. Budete tedy znovu umírat, umírat a umírat. Poté se ponaučíte, dostanete se trochu dále…a opět umřete.

Tak to prostě v této hře chodí.  A stejně jako v prvním díle i zde bude svět otevřený. Přesto se zde dočkáme nějakých zjednodušení. Nyní bude mnohem lehčí se zorientovat v rozlehlém světě a tím pádem se rychleji dostat k nějaké akci.

dark_souls_22

První díl byl prioritně vytvářen na konzole, a PC verze vyšla až mnohem později a bohužel nedopadla moc dobře. To už by se u druhého dílu stát nemělo – vývojaři se na PC zaměřuji již od počátků a chtějí na každou platformu přinést stejně kvalitní zážitek.

Další hry

Zmínili jsme 5 nejzajímavějších her. To ale neznamená, že dalších kvalitních RPG se letos nedočkáme. Namátkou můžeme zmínit například nový datadisk k akčnímu RPG Diablo 3 se jménem Reaper of Souls, MMORPG hru The Elder Scrolls: Online či o krokovací dungeon Might & Magic X: Legacy.

Obrázky byly převzaty z oficiálních stránek her.

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru