Nejoblíbenější VR hra je z Česka – a sklízí zasloužený úspěch!

Nejoblíbenější VR hra je z Česka – a sklízí zasloužený úspěch!

Málokdo by asi čekal, že aktuálně nejoblíbenější hra pro virtuální realitu bude z České republiky. Ne, že bychom jako národ nedokázali vytvořit kvalitní počítačovou hru, ovšem VR technologie jsou něco opravdu speciálního.

Kdo stojí za jejím vznikem?

beatsaber1

České studio Beat Games tvoří převážně tři hlavní vývojáři, a to Ján Illavský, Jaroslav Beck a Vladimír Hrinčár. Těm se podařilo vytvořit naprosto jedinečnou hru, která dobyla svět. Členové studia proto mohou být právem pyšní na svůj výtvor, Jaroslav Beck dokonce oznámil vítězství na své sociální síti. Velkým bonusem tohoto studia je jeho nezávislost, díky ní mohou vývojáři tvořit naprosto podle svého gusta. I když jak sami přiznávají, peníze od investorů jim byly častokrát nabízeny.

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6477997959588962304

 

O co se jedná?

Beat Saber, jak se tato hra oficiálně nazývá, vyšla 1. května a hned sklidila obrovský úspěch. Trojici vývojářů se podařilo prorazit na tento velmi nabitý segment trhu a zcela jej ovládnout. Momentálně se tato hra dokonce nachází na čele žebříčku nejlépe hodnocených her virtuálního obchodu Steam.

Zatím je zde zaznamenáno okolo 2 000 hodnocení uživatelů a z nich je 99 procent velmi pozitivních. Co se týče prodejů, není na tom zatím hra zase tak dobře, nicméně musíte vzít v úvahu velmi krátkou dobu od vydání a také nutnost velmi drahé přilby pro VR.

beatsaber2

Jaký je herní obsah?

Co se týče obsahu je Beat Saber principem velmi jednoduchý. Dokáže však hráče natolik vtáhnout do sebe, že se celé hodiny nemůžete odtrhnout od přilby a ovladačů. Do ruky dostanete světelný meč a vaším úkolem bude rozsekat přijíždějící kvádry. Už jen faktor držení světelného meče přiláká řadu nadšenců. Do uší vám přitom bude hrát rytmická hudba, což vám umožní se plně soustředit na sekání. Hra navíc prochází dalším vývojem, takže se můžete těšit na další velmi zajímavé úrovně.

steam

Pokud jste ještě na chuť této hry nepřišli, rozhodně byste se do ní měli co nejdříve „pustit“!

Zdroj text, foto: https://www.czechcrunch.cz/2018/05/jaroslav-beck-o-ceske-vr-hre-beat-saber-hra-se-zaplatila-v-prvnich-hodinach-prodeje/

 

 

Štítky: , ,

Komentáře

Nahoru