Dnes vyšlo 15 článků

Nejoblíbenější technické novinky roku 2018?

Nejoblíbenější technické novinky roku 2018?

Technologie jdou neustále dopředu, a ani tento rok tomu nebylo jinak. Letos se totiž na technologickém poli urodila spousta novinek, z nichž ty ne zajímavější si představíme.

 1.    Chytrá sluchátka Kokoon

Sluchátka vynalezl jeden chytrý Angličan, jenž tak vyřešil svůj velký problém se spánkem. Pokud se na ně podíváte, určitě nepoznáte rozdíl od klasických sluchátek. Při bližším zkoumání si ale můžete všimnout, že jsou upraveny tak, abyste s nimi mohli klidně ležet i na boku a spokojeně spát.

Tahle chytrá sluchátka jsou dokonce až tak chytrá, že monitorují vaší spánkovou frekvenci, a právě podle ní dokáží navolit hudební žánr či snížit hlasitost. Takže v případě, že zrovna usínáte, navodí příjemnou uspávací hudbu v případě, že je čas vstávat, zvolí opět příhodnější rytmy.

Samozřejmě je můžete spárovat s vaším chytrým telefonem, který zaznamená také data o vašich spánkových cyklech, jež jsou upraveny do grafů – a vy je tak můžete následně kontrolovat.

2. Dokovací stanice Hub +

Jinak oblíbená značka Apple byla často kritizována proto, že její Apple MacBook je vybaven pouze jedním konektorem. Téhle díry na trhu využila Kalifornská společnost, která právě pro tenhle typ vyvinula dokovací stanici. V té době ještě nikdo ani nepředpokládal, jaký úspěch Tento krok bude mít. A nejenom úspěch, ale hlavně finanční boom.

mobile-605422_960_720

Tahle dokovací stanice s názvem Hub+ nabízí mimo základních pěti portů také zabudovanou čtečku paměťových karet a Mini DisplayPort, jež podporuje připojení externího monitoru. Díky zabudované baterii můžete přístroj používat i na cestách a zároveň jako zdroj energie pro telefony, či jiná chytrá zařízení.

3. Magnetický adaptér Znaps

Již v roce 2006 představila společnost Apple magnetickou nabíječku. V té době se stala revolučním řešením pro nabíjení telefonu. Stejnou, ne-li větší revoluci teď působí i tento adaptér Znaps. Tahle novinka se skládá ze dvou částí. První je adaptér, jenž se jednoduše nasadí na nabíječku, druhým je speciální koncovka, kterou zasunete do napájecího konektoru.

V obou těchto částech jsou umístěny magnety, které jednoduše stačí přiblížit k osobě, a oni už svou práci provedou.

501077-original1-70ay9

4. Nejlevnější počítač?

Nejlevnější počítač na světě, jež byl vyvinut vědci z Ameriky a z Číny se prodává za 9 dolarů což je necelých 250 Kč. I přes takhle nízkou cenu se z jeho tvůrců během pár dní stali milionáři – a to kvůli obrovskému zájmu o tenhle produkt. Miniaturní Počítač se nazývá C.H.I.P. , a rozměry se velice přibližuje klasické platební kartě.

489749-original1-3ibne

Samozřejmě nemůžete od téhle destičky očekávat žádný velký výkon – procesor s frekvencí 1 ghz má k dispozici 512 MB a operační paměť velikosti 4 GB. Je operační systémy Linux .

Můžeme se jen nechat překvapit Jaká je další technické vymoženosti nám příští rok 2019 přinese?

 Zdroj: text/foto:https://www.novinky.cz/internet-a-pc/hardware/390449-pocitac-za-250-kc-i-chytra-sluchatka-nejzajimavejsi-technicke-novinky-letosniho-roku.html

Komentáře

Nahoru