Nejoblíbenější aplikace pro posílání zpráv na Androidu

Operátoři mají smůlu, málo mladých lidí si posílá obyčejné SMSky, pokud nemají obzvlášť dobrý tarif. Většina ostatních si raději zaplatí mobilní internet a posílá zprávy přes různé aplikace. Pokud tipujete, že vede Messenger, jste vedle jak ta jedle. Ale jo, Facebook boduje.

Podle studie je totiž nejpoužívanější mobilní aplikací pro posílání zpráv na Androidu WhatsApp, který Facebook před 2 lety koupil. Vede ve 109 ze 187 zkoumaných zemí a před Messengerem od Facebooku má dostatečně velký náskok. Jedinou další aplikací, která si může dělat nárok na část trhu, je pak Viber.

WhatsApp je prý obzvlášť populární v Brazílii, Indii, Rusku a Mexiku. Pak jsou samozřejmě státy, které nepoužívají globálně rozšířené aplikace, ale mají své alternativy. To je například Japonsko (Line) nebo Jižní Korea (KakaoTalk). Velkým překvapením je dominance aplikace BBM od Blackberry, kterou má na svém Android zařízení nainstalováno 87,5 % Indonésie.

kolacovy-graf

V Česku vládne Messenger.

mapa

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru