Dnes vyšlo 1 článků

Tisková zpráva: Nejmenší místa k životu

Nejmenší místa k životu

Žijeme v době, kdy se populace neustále zvyšuje, ale místa na naší platě žádným způsobem nepřibývá. Přirozeností každého člověka je mít místo k životu, takovému místu se říká domov.

Mladí lidé mají sen, kterým je odstěhovat se od rodičů, postavit se na vlastní nohy a dokázat sobě i svému okolí, že už jsme dospělí a soběstační. Je to normální přání, ale logicky si ho nemohou splnit všichni lidé na Zemi.

Stěhování lidí do měst

Jistě, že není obydlený každý čtverečný metr. Neobydlená místa jsou většinou vzdálená od města stovky, někdy tisíce kilometrů. Na takových místech budeme těžko hledat pracovní uplatnění, které by nám vyneslo vysněný příjem. Pokud nejste rození zemědělci, musíte bydlet ve městě. Aglomerace stoupá každým dnem. Města se rozrůstají, jejich centra zvětšují. Přesto je těžké ve městě sehnat byt odpovídající našim požadavkům.

19206236_10206982543562222_238250372_n

Slevujeme z požadavků

Dochází k tomu, že naše požadavky klesají a mnohdy nám zůstane jediný. Bydlet ve městě. V takovém případě se přizpůsobíme na jakékoliv podmínky, dokážeme bydlet dokonce i na 5 ti čtverečných metrech.

Budují se multifunkční jednopokojové byty, kde máte na malé ploše všechno, co k životu potřebujete. Je to dobrý byznys pro firmy vyrábějící nábytek. Pohovka slouží zároveň jako postel, z kuchňky o dvou skříňkách se dá vysunout jídelní stolek, miniaturní koupelna se sprchou a toaletou… To vše na ploše menší, než kdy byl nás dětský pokoj.

Nejhorší situace je ve světových městech. V Čínské Šanghaji, slumy v Asii, V Hongkongu, ale i v Americkém Seattelu.

Jsou lidé, kteří jsou na tom lépe, než my. Ale je daleko více lidí, kteří mají horší život. Naštěstí žijeme v České republice, kde z životních nároků až tak slevovat nemusíme.

Zdroj, text/foto: bussinesinsider, instagram 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru