Dnes vyšlo 15 článků

Nejlevnější letenky po Evropě na Azair.cz

Každý z nás to zná. Dovolená se blíží, rozpočet se krátí. Co říkáte na možnost cestovat levně, kamkoli a kdykoli po Evropě? Poznávání nových míst, zvyků, kultur či lidí baví v určité míře každého člověka. Bohužel tím největším limitem bývají právě zmíněné finance. Pokud ale znáte fígle, které vám dopomůžou k dovolené za hubičku, jistě jej neodmítnete.

Kudy tudy..

A je to tu. Termín vašeho volna se kvapem blíží a vy stále nemáte ponětí jak ho zaplnit. Jediné, co víte se stoprocentní jistotou je za kolik. Hlavním kritériem pro hledání letenek je myšlenka kdy a kam. Není nutná představa konkrétního místa, důležitý je jakýsi zeměpisný okruh, který pro vás připadá v úvahu. Škála výběru je široká.  V základní pětičlenné formaci se nachází pět kontinentů, ze kterých je nutné učinit užší top. Pokud zůstaneme při zemi, porozhlédneme se nejprve po krásné a poměrně blízké Evropě. Najít vyhovující cenu letu po Evropě a přilehlém okolí najdete s prstem v nose. Stačí použít jeden až dva vyhledávače.

Zapomeňte na národní dopravce..

Pokud máte zájem o letenku v levné až střední platební třídě, vynechte národní dopravce jako jsou ČSA či Lufthansa. Obě tyto společnosti a mnoho dalších si zakládají na výborné kvalitě, letitém renomé a poměrně stálých cenách. Pokud tedy hovoříme o “levném” cestování, je moudřejší volbou sáhnout po nízkonákladovém dopravci jako je například Wizzair, Ryanair a podobně. V současné době existují vyhledávače, které se zaměřují výhradně na nízkonákladové dopravce.

Azair.cz

Jednička na trhu mezi vyhledávači. Pokud jste estéti, je lepší přimhouřit oko, jelikož design webu není příliš oku lahodící. Zanedlouho se ale spřátelíte a zjistíte, že jste si vlastně padli do noty. Díky relativně malému množství aerolinek, se kterými vyhledávač pracuje, máte možnost velkého výběru kombinací termínů i destinací. Azair.cz nemá před uživateli žádné tajnosti a váš budoucí vztah je založený na vzájemné upřímnosti. Důkaz místo slibů je seznam aerolinek v levém sloupci na stránkách.

Pokud nevyžadujete konkrétní místo, například hotel u “Máni Růžičkové” v Barceloně, jednoduše můžete najít letenku za opravdu zajímavou cenu. Nejlepší volbou je hledat lety v konkrétním termínu a destinaci ponechat náhodě. Budete jistě překvapeni kam a za jaké peníze je možné se podívat.

To není špatné, co říkáte?

Bud-Her-Chania-Bratislava

Výsledek je více než milý! Cena 1546Kč. Odlet z Budapešti do Heraklionu. Návrat z Chanie do Bratislavy s pěknou zastávkou v Aténách. Kréta je nejlepší autem. Půjčili byste si ho na letišti a obráželi pláže Kréty. Ceny autobusů mezi Heraklionem a Chanií se pohybují kolem 12 EUR. Jak naložíte s pobytem na Krétě už je jen na vás. Je libo dovolená tak zvaně za pár kaček?

Z Budapešti nám to letí v rozumných 16:30. To máme času do haleluja.  Dostat se tam je možné jak vlakem, tak autobusem. Autobus z Prahy stojí kolem 12 EUR (330 Kč) ale bohužel do Budapešti jede v nevhodný čas. To nám ale nevadí.  Zkusíme to vlakem, který je tak jako tak pohodlnější, takže vlastně všechno špatné pro něco dobré. Ten stojí 556 Kč a odjíždí přibližně v 6 ráno. To je ideální čas. Příjezd do Budapešti je ve 12:30, takže se pohodlně stíhá přesun na letiště v doprovodu nějaké maďarské speciality. Máte rádi guláš?

Dovolená utekla jako voda a už jsme u našich sousedů – v Bratislavě. Naštěstí je cesta domů, do Prahy  jednoduchá. Student Agency vás domů dopraví za 250 Kč. Náklady na cestu jsou tedy 1546 Kč za letenku + 556 Kč za vlak a 250Kč za autobus. Celkem 2352 Kč.

Malý příklad za všechny

To byla jen malá ochutnávka. Každý den se druh i cena nejlepší nabídky liší. Stačí pouze trpělivost a touha experimentovat. Kdo se bojí nesmí do lesa, což je i případ nízkonákladové dovolené. Do ultra “mastného” resortu se můžete podívat vždy. Rozhodně si ale neužijete takovou zábavu a dobrý pocit z ušetřených peněz.

 

Zdroj: superiagymchebtravelbible

Jmenuji se Radka a vyznačuji se tím, že ráda píši. Druhým rokem mám vlastním blog, kde se snažím psát poznatky ze svého života ironickou formou. Kromě psaní jsem instruktorka jógy, knihomol, milovník zvířat - hlavně psů a věčný snílek.

Komentáře

Nahoru