Chystáte si pořídit ultrabook? Podívejte se na náš výběr těch nejlepších

Chystáte si pořídit ultrabook? Podívejte se na náš výběr těch nejlepších

Z dnešního výběru ultrabooků, který je zaplněn několika desítkami typů, je těžké říct, který z nich je nejlepší. Určitou metodou lze však zjistit, který z nich preferovat před druhým. V dnešním článku se podíváme za první pěticí upřednostňovaných ultrabooků současnosti, alespoň po váhové a tloušťkové stránce. Nejširší obsazení má značka Samsung se dvěma modely, po jednom ultrabooku čítají společnosti HP, LG a poněkud překvapivě i Asus.

Aby mohl být ultrabook nazván ultrabookem, musí splňovat dané technické parametry. Mezi ně patří přítomnost CULV procesoru od Intelu, minimální výdrž 5 hodin, tloušťka do 20 milimetrů, váha do 1,4 kilogramu a cena v maximální výši kolem 1000 dolarů (asi 40 000 korun). Některé ultrabooky jsou navíc doplňovány SSD diskem, což má být brzká náhrada pevného disku.

LG Z430

Klíčové vlastnosti tohoto ultrabooku jsou 13,3 palcový LED displej, 4 GB operační paměť, volitelná kapacita SSD disku mezi 128 a 256 GB, druhá generace procesorů Intel Core i7, i5 nebo i3 a grafika HD 3000, a to opět od Intelu. Rozlišení displeje je 1366 na 768 pixelů, rozlišení webkamery pak 1,3 Mpx. Pro rychlejší přenos souborů je k mání také USB 3.0 port. Ultrabook LG Z430 váží 1,21 kilogramu.

Asus Zenbook UX31

Jedná se o jeden z nejužších dosud vyrobených ultrabooků. Na přední straně má pouhé 3 milimetry, na zadní pak trojnásobek. Disponuje procesorem Intel Core i5 (dostupná i varianta i7), 13,3 palcovým displejem LED displejem s poměrem stran 16:9 a rozlišením 1600 na 900 pixelů, integrovanou grafikou HD Graphics 3000, SSD diskem s kapacitou 128 či 256 GB, čtečkou karet 4 v 1, USB 3.0 a micro HDMI portem. Může překvapit také váhou 1,3 kilogramu.

Samsung Series 5 Ultra

Tak jako většina notebooků, samozřejmě včetně ultrabooků, má i Samsung Series 5 Ultra již předinstalovaný operační systém Windows 7. Pokud se podíváme na hardwarovou výbavu, opět nechybí procesor Intel Core i5 s frekvencí 1,6 gigahertze. Grafika je taktéž nadále totožná s předchozími modely. RAM disponuje 4 GB operační pamětí, hard disk pak 500 GB pro ukládání vlastních dat. Pro jistotu byl k němu přiložen SSD disk s pamětí 16 GB.

Nechybí ani webkamera s rozlišením 1,3 Mpx či USB 3.0 port. Samsung Series 5 Ultra se může chlubit kromě vynikající výbavy také povedeným dílenským zpracováním.

Samsung Series 9

U Samsungu ještě na chvíli zůstaneme. Model Series 9 je vlastně obdobou Series 5 Ultra. Od svého bratra se liší mimo jiné velikostí paměti na SSD disku. Zatímco Series 5 Ultra si do foroty vzal pouze 16 GB, Series 9 jich má rovnou 128.

Pokud si rádi užíváte volných chvil a zrovna u sebe nemáte zdroj elektřiny, sedmihodinová výdrž by vás neměla vyvést z míry. Specifická vlastnost naprosté většiny ultrabooků je absence numerické klávesnice. Význáte-li se však ve funkcích klávesnice, pak by to pro vás neměl být sebemenší problém.

HP Folio 13

Ultrabook od HP je dalším konkurentem výše zmíněných typů. Opět disponuje 64 bitovou verzí Windows 7 Proffesional a procesorem Intel Core i5. Váhou (1,5 kilogramu) je to však velký mrzák. Alespoň tedy v porovnání s uvedenými modely, jinak jde samozřejmě o superlehký notebook. Podobně jako Samsung Serie 9, tak i HP Folio 13 má 128 GB obsazení na SSD disku. Navíc překvapí širokou konektivitou a naprosto bezchybným designem.

Na co si dát velký pozor při používání jakéhokoliv ultrabooku, je až extrémní prohýbání části přístroje, na které je umístěn displej. A hlavně, pokud hledáte notebook pro hraní náročných her, rozhodně si ultrabook nevybírejte. Není až tak dokonalý, aby vás přesvědčil o svých kvalitách po všech stránkách.

Komentáře

Nahoru