Dnes vyšlo 15 článků

Nejlepší startupy v českých inkubátorech

Nejlepší startupy v českých inkubátorech

Pavel Čurda na Thenextweb dal dohromady přehled několika českých inkubátorů a nejznámějších startupů, kterým tyto urychlovače pomáhají. Podle něj je střední a východní Evropa v oblasti startupů a jejich urychlovačů překvapivě živá.

Urychlovačům se v Česku daří a začínají lákat i startupy z jiných koutů světa. Pojďme se teď podívat na některé z nejlepších startupů, o které se inkubátory starají.

StarCube

Brněnská společnost StarCube v současné době hostuje několik desítek startupů, z nichž byly jako nejzajímavější shledány následující:

CAVER – biotechnologický softwarový nástroj pro analýzu a vizualizaci proteinů. Caver Soft byl v mezinárodní soutěži Best of Biotech 2012 ve Vídni zařazen mezi špičkové projekty.

Organize Tube vám umožní v jednom jednoduchém rozhraní snadno uspořádat a prohlížet videa. Tato internetová aplikace vám dovolí vytvářet si vlastní seznamy skladeb, složky a seznam oblíbených zdrojů videa. Nejlepší na tom je, že to zvládne kdokoliv bez jakýchkoliv technických znalostí.

Jobote tvrdí, že přinese revoluci v hledání zaměstnanců, ve srovnání s personálními agenturami vám může ušetřit až 70% nákladů. Jobote využívá sociální sítě, díky systému máte přehled o tom, s kým byl inzerát na volnou pozici sdílen. A toho, kdo nakonec pomůže najít vhodného kandidáta, čeká patřičný finanční bonus.

Princip Jobote.

Princip Jobote.

ORM Designer slibuje zvýšení produktivity až o 70%. Jedná se o unikátní vizuální editor pro návrh ORM modelů. Jako jediný na světě umožňuje místo editace řady textových souborů navrhovat model v grafickém rozhraní.

StartupYard

Také urychlovač v „pražském Silicon Valley“ na Smíchově mají některé slibné startupy. Aktuálně jsou to například tyto:

HowDoITutorials je interaktivní nástroj pro majitele webových stránek. Během několika minut jim umožní vytvořit návody a průvodce. Díky tomuto jednoduchému řešení bude web pro uživatele přívětivější.

Works.io se pokouší řešit problém 99% výtvarných umělců – jak se svým povoláním uživit. Poskytuje jim nástroje, které by měly zprostředkovat prodání nějakých děl. Projekt vychází ze znalosti problematiky, manželka jednoho ze zakladatelů je výtvarná umělkyně, která se (zřejmě marně) snaží už 9 let prosadit.

Travelatus se snaží zjednodušit cestování na koncerty, sportovní a jiné události. Slibuje zlepšení cestování tím, že umožňuje rezervaci veškerých věcí souvisejících s cestováním (vstupenky, cestu, ubytování) na jednom místě. Byl založen třemi podnikateli z Ruska. Ti to vidí tak, že by vydělávali na provizích od firem, jimž by přivedli zákazníky.

Valentin Dombrovski, spoluzakladatel projektu Travelatus.

Valentin Dombrovsky, spoluzakladatel projektu Travelatus.

NODE5

I NODE5 hostuje některé velkolepé startupy:

Click2Stream, založený spoluzakladatelem NODE5 Petrem Ocáskem, vám umožňuje pořizovat video a zvukové záznamy z vaší webové kamery a v několika sekundách je snadno vložit na vaše webové stránky. V současné době tato služba využívá více než 1000 kamer ve 32 zemích.

Živý přenos ze San Francisca.

Živý přenos ze San Francisca.

RealPad je aplikace pro iPad a Android tablety, zefektivňuje a zvyšuje prodeje rezidenčních projektů. Tým grafiků a programátorů si klade za cíl umožnit zájemcům o bydlení v novostavbě získat přesnou představu o tom, jak jejich byt bude vypadat. Přitom ušetří náklady spojené s tvorbou tištěné marketingové dokumentace a generuje statistiky o prodeji.

Rozectise.cz, projekt, který vyhrál již několik místních startupových soutěží, nabízí rychlý online kurz čtení, který vás naučí, jak číst rychleji a efektivněji. Prohlašují, že průměrné dosažené zlepšení přesahuje 100%. Celý online kurz obsahuje čtení eknih, 20 interaktivních lekcí s různými cvičeními, videi a dalšími aktivitami. Pro rok 2013 je na programu integrace dalších 3 nových jazyků. Zajímavé je, že obdobné projekty existují i v angličtině: QuickEye, RocketReader a Eyercize.

Který z těchto projektů má největší potenciál uplatnit se i ve světě?

Komentáře

Nahoru