Jak připojit hudbu k videu? Máme pro vás několik tipů na užitečné programy…

Jak připojit hudbu k videu? Máme pro vás několik tipů na užitečné programy…

V dnešním článku se budeme bavit o bezplatných programech, které nám usnadní vkládání hudebních souborů do videí. Část uživatelů si myslí, že manipulace s uživatelským rozhraním a vlastními soubory uloženými v počítači není jednoduchá práce. My tvrdíme opak. Po přečtení článku vám bude jistě tato počítačová operace o něco bližší…

Připojení hudby k videu je jedna z možností, jak zaujmout návštěvníky nejen webových stránek a kanálů na YouTube. Ať už vytváříte prezentaci s fotkami z dovolené nebo jen chcete k videovzpomínce oblíbeného zpěváka připojit jeho známou skladbu, jeden z následujících čtyř specializovaných programů vám určitě plnohodnotně pomůže.

WinX DVD Author

Hned první program překvapí každého běžného i pokročilého uživatele, a to díky multifunkčnímu využití. Nejen, že s ním k obrázku připojíte neomezeně dlouhou skladbu či zvuk, ale program slouží i k vypalování na DVD. Taktéž lze k filmům jednoduše a rychle připojit titulky nebo převést vybrané soubory do jiného formátu. Převádět je možné mezi formáty DVD MP4 a AVI. WinX DVD Author nabízí přehledné uživatelské prostředí a přináší řadu užitečných funkcí, jež využije naprosto každý zájemce o editaci videa.

DubIt

Další nástroj, jenž umožňuje vkládat hudební skladby do videí nebo k obrázkům. Tento freewarový program podporuje grafické formáty GIF, BMP, JPG a video formát AVI. DubIt rovněž poskytuje funkci pro vytváření tzv. slideshow, neboli dynamických prezentací. A k nim je pak možné snadno připojit zvukovou stopu. Uživatelské prostředí je navrženo nadmíru jednoduše, takže by hlavní cíle autorů softwaru měly dojít i těm méně zkušeným.

TunePresto

Jedna ze dvou online internetových služeb nabízející takřka totožné možnosti jako samotné programy zabírající místo na disku. Stejně jako u předchozích dvou titulů, se i zde dočkáme funkce pro připojení hudby k videu. Služba je velice jednoduše ovladatelná. Stačí nahrát určité video a vybrat typ hudby. Online aplikace následně analyzuje video a k němu během několika sekund až minut (dle velikosti souboru) automaticky připojí zvolenou hudbu. Tato webová aplikace přináší rozšířené množství žánrů muziky a je jen na vás, kterou preferujete.

Stupeflix Video Maker

Stejně jako TunePresto, tak ani Stupeflix Video Maker není třeba instalovat. Co může někoho zarazit je fakt, že je aplikace umístěna přímo na webové prezentaci YouTube, z níž je možné videa čerpat nebo je na ní nahrávat. Jelikož je YouTube propojený se službou Google Maps, integrovaná funkce dovoluje místo vlastních obrázků čerpat i z předem vybraných lokalit na Zemi v podobě mapy.

Ke zvolenému videu či obrázku je tedy u Stupeflix Video Maker možné připojit libovolný druh hudebních skladeb z vlastního počítače nebo ze samotné služby. Pokud ale ještě obrázek nebo video pořízené nemáte, rozhodně to nevadí. Můžete jej nahrát také z Facebooku, Flickru, Dropboxu či Picasy. S pomocí webkamery je pak možné soubory pořídit rovnou.

Kterému ze zmíněných služeb či programů byste dali přednost? Znáte lepší program pro přidávání hudby do videí? Napište do komentářů, děkujeme.

Komentáře

Nahoru