Dnes vyšlo 15 článků

Nejlepší programy na přehrávání hudby? Desítka těch, z nichž si prostě musíte vybrat

Nejlepší programy na přehrávání hudby? Desítka těch, z nichž si prostě musíte vybrat

V nedávném článku jsme vám doporučili pár skvělých stránek, kde se hudba dá zakoupit. Dnes vám řekneme, v čem si ji můžete přehrát. Řeč bude o 10 velmi známých a šikovných programech, z nichž každý má mnoho užitečných funkcí. Na své si přijdou i majitelé smartphonů, jeden z programů je věnován právě jim.

1. Winamp

Jeden z nejznámějších přehrávačů vůbec, historie Winampu sahá až do roku 1996. Získal si popularitu uživatelů díky své široké podpoře formátů (např. MP3, WAV, WMA, MPEG…) a v neposlední řadě i tím svoji nabídkou skinů, díky kterým si můžete přizpůsobit přehrávač k obrazu svému.

Stáhnout program

2. VLC Player

Dalším hodně používaným programem je VLC Player. Na začátku je třeba říct, že kromě hudby dokáže přehrávat i většinu videí v různých formátech.  Navíc podporuje i technologii streamování z internetu. A i na tento přehrávač existuje spousta skinů zdarma.

Stáhnout program

3. Songbird

Méně známý, ale stejně tak dobrý je program Songbird vyvinutý Mozillou, stejnou společností, která stojí za populárním prohlížečem. Velkou výhodou je podpora všech platforem – Windowsu, Linuxu a Macu. Pro jablíčkáře dobrá zpráva – nabízí i podporu iPodu.

Stáhnout program

4. KM Player

Další z řady skvělých přehrávačů zdarma. Uživatel si ho může snadno přizpůsobit skiny, doplňky…

Stáhnout program

5. Media Jukebox

Na co mít pouze program pro přehrávání, když můžete mít i program na organizaci vaší sbírky hudby, propojení s iPodem a nakupování hudby online? To vše v jednom nabízí právě tento software.

Stáhnout program

6. Windows Media Player

Většinou tato součást operačních systémů Windows zaostávala pozadu za vyvinutějšími programy, ale posledních pár verzí přineslo mnoho vylepšení, které z Media Playeru činí solidní volbu. A samozřejmě nesmíme zapomínat na známé efekty, které tento přehrávač dokáže vykouzlit.

Stáhnout program

7. QuickTime player

Přehrávač z produkce Applu, kromě známých audio formátů přehrává i video formáty včetně formátu .mov, na kterém si mnoho programů vyláme zuby.

Stáhnout program

8. JetAudio

Další program, který slouží zároveň i pro manipulaci s vaší knihovnou médií. I když název může říkat opak, zvládá tento přehrávač bez problému i videa.

Stáhnout program

9. Nitrogen (pro smartphone)

A nyní i něco pro majitele chytrých telefonů (konkrétně pro ty s Windows Mobile). V těch jsou základní přehrávače víceméně bez užitku, proto mnoho lidí sahá po alternativních programech. Z těch, co jsou zdarma, je Nitrogen ve svém oboru asi nejlepší volbou. Poskytuje vše, co si lze u takového přehrávače přát včetně náhodného přehrávání, ekvalizéru, režimu spánku a dalších vychytávek.

Stáhnout program

10. Audiosurf

Proč mít jen přehrávač, když k tomu můžete mít i hru? Počkat, cože? Ano, opravdu, Audiosurf je zajímavá hříčka, ve které si zvolíte písničku, kterou chcete přehrát, a hra vám podle ní vygeneruje dráhu, kterou následně sjíždíte s loďkou a sbíráte různobarevné bloky. Ačkoliv to takhle možná nezní moc zábavně, budete překvapeni, jakou dráhu dokáže hra z audia vygenerovat. Stejně tak se mění i vaše rychlost pohybu shodně s tempem písně a to není zdaleka všechno.

Stáhnout program

Last.fm

Nezapadá do přehrávačů, ale rovněž stojí za zmínku. Last.fm je internetovým rádiem a hudební encyklopedií zároveň. Můžete si na něm vytvořit vlastní profil buď tak, že budete používat Last.fm plugin v některém z vašich přehrávačů, nebo budete poslouchat písničky přímo pomocí přehrávače této stránky. K čemu je to dobré? Tento web potom sestavuje žebříčky vašich oblíbených interpretů/písní a dále vám doporučí další hudbu, kterou byste si mohli zkusit poslechnout. Své výsledky samozřejmě můžete i sdílet na různých sociálních sítích.

Vyzkoušejte si tyto výše zmíněné přehrávače a uvidíte, že vám zcela jistě některý padne do noty.

Komentáře

Nahoru