Dnes vyšlo 15 článků

Nejlepší online editory fotek: Nestahujte, ale upravujte pohodlně přímo v prohlížeči…

Nejlepší online editory fotek: Nestahujte, ale upravujte pohodlně přímo v prohlížeči…

Online webové aplikace jsou tu proto, aby nám spolehlivě nahradily klasický software s nutnou instalací a ušetřily tak velké množství času. Většinou jsou navíc bezplatné, a tak si je může vyzkoušet naprosto každý uživatel počítače bez ohledu na to, jaký má operační systém či hardwarovou výbavu.

FotoFlexer

Jeden z nejkvalitnějších, nejvybavenějších a nejpřehlednějších grafických editorů je právě FotoFlexer. Nabízí mimo trojici vzorových obrázků k vyzkoušení všech funkcí taktéž možnost nahrání vlastních statických grafických souborů. A to jak z webové stránky, tak přímo z počítače. Stačí si jen vybrat. Nahraný obrázek se následně zobrazí v náhledu a je možné ho dle libosti editovat.

S online webovou aplikací FotoFlexer lze obecně z obrázků například odstranit červené oči, oříznout vybranou část, změnit rozměr v pixelech, využít rotační schopnosti o neomezený počet stupňů, vytvořit koláž, přidat animaci, použít některý z řady efektů a mnoho dalšího. Dokončenou práci je možné samozřejmě uložit na disk nebo nahrát na sociální sítě.

Pixenate

Alternativou předchozího zástupce online grafických editorů, avšak ochuzenou o znatelné množství funkcí, je Pixenate. Opět je k dispozici zkušební obrázek, na němž lze nejdříve všechno vyzkoušet. Vlastní fotografii je pak možné nahrát z webu i počítače. Přehlednost je hlavním rysem celého projektu, proto by vše měla pochopit většina z uživatelů.

Aplikace Pixenate je vybavena nástroji pro přibližování, ořezávání, odstranění nedostatků a zvláště červených očí, ale i změnu rozměrů souměrně s původní velikostí. Hotovou práci si uživatel následně může uložit na svůj disk nebo Flickr.

LunaPic

Dalším bezplatným internetovým programem pro editaci obrázků a fotografií je LunaPic. Nabízí vlastně to samé, jako obě předchozí služby. A to není zdaleko celé. Desítky dalších funkcí pomohou také například ke změně vlastností u videa. To vše a mnohem více lze využít v naprosto bezchybné aplikaci LunaPic.

Kromě všech dnes již zmíněných možností jsou k dispozici také nástroje pro vkládání textů a různých objektů či funkce pro vracení se o několik kroků zpátky či napřed. Výsledné podoby obrázků je znovu možné nahrát na sociální sítě pomocí integrovaných tlačítek nebo k sobě na počítač.

BeFunky

Dnešní poslední službou pro editaci fotografií je BeFunky. Podle moderního vzhledu a uspořádání všech dostupných možností by se dalo říct, že se jedná o bezkonkurenčně nejpřehlednější editor. Sami se podívejte níže na obrázek a posuďte, že je mezi ostatními aplikacemi znatelný rozdíl.

Asi by bylo spíše na škodu, kdybychom všechny funkce služby BeFunky vypisovali. Ta totiž kromě všeho, co už jste v textu tohoto článku mohli vidět, nabízí desítky dalších možností, jak upravit fotografie k nepoznání.

O čem dnes ještě řeč nebyla, je vkládání rámečků. S BeFunky také lze v rámci možností vytvořit celkem pěkné nápisy či dokonce loga, to chce ovšem trochu trpělivosti.

Který z editorů se vám líbí nejvíce?

Komentáře

Nahoru