4 nejlepší zdarma dostupné i placené offline prohlížeče pro iPhone, iPad, iPod…

4 nejlepší zdarma dostupné i placené offline prohlížeče pro iPhone, iPad, iPod…

Asi každý logicky uvažující člověk, který se alespoň trochu orientuje ve světě software, musí vědět, že se v  aplikacích pro mobily točí denně ohromné peníze.  Autoři programů jsou většinou chamtiví a nechají si za svůj výtvor zaplatit. Bezplatných programů je tedy pouze část, ač se to nemusí zdát. Jednu takovou směs placených a neplacených aplikací si dnes představíme. Bude se jednat o offline prohlížeče pro operační systém iOS.

Dá se říct, že jsou všechny offline prohlížeče stejné. U každého je důležité, aby měl adresní řádek s našeptávačem, nabídku pro výtisk na lokální tiskárně, možnost stažení určité webové stránky zadané pomocí URL odkazu a knihovnu obsahující stažená data. Ty je samozřejmě možné kdykoliv, ať s připojením k internetu či bez něj, bez problémů prohlížet. Tento druh prohlížečů je naprosto primitivním souborem programů, které mohou často velmi dobře pomoci.

Offline Pages Pro (7,99 €)

Hned na začátek se podíváme na jeden z nejpovedenějších internetových offline prohlížečů, které je možné na App Store sehnat. Offline Pages Pro dokáže stáhnout webovou stránku definovanou jedním přesným URL odkazem, anebo všechna data celé webové prezentace. To se ale nedoporučuje už jen pro ušetření místa na ukládání jiných internetových dat.

Kromě toho stažené webové stránky ukazují mimo text i multimediální soubory včetně obrázků a videí (HTML5 a MP4). Aplikace rovněž nemá problémy se čtením PDF nebo Office dokumentů. Jednotlivé postahované stránky je možné označit jako přečtené či oblíbené nebo sdílet se světem pomocí sociálních sítí Facebook, Twitter, Pinboard, Thumblr, Instapaper apod.

Browse Offline (zdarma)

Pokud srovnáme Offline Pages Pro s tímto prohlížečem, nenajdeme téměř žádný rozdíl v počtu funkcí ani celkovém zpracování. Opět se potvrzuje to, co bylo řečeno na začátku článku. Někteří autoři si vývojem softwaru vydělávají, menšina z nich to dělá pro radost. A právě díky tomu, že Browse Offline je zdarma, není nutné skrývat jméno tvůrců (MOBILInfiniTY), které si bezpochybně zaslouží být viděno.

Pojďme se ale podívat na výbavu. Browse Offline umí prohlížet v offline režimu stránky v jazycích HTML, CSS a Java Script. Dokáže ukládat multimediální, ale i PDF soubory, pro které je vytvořena speciální složka. Výhodou je neomezená paměť, která dovoluje prohlížet v offline režimu třeba celý internet. Nevýhodou je naopak absence funkce pro stahování celých webových prezentací najednou.

Offline Reader (zdarma)

V pořadí třetí offline prohlížeč, o němž se v tomto článku zmíníme, je Offline Reader. Opět za pomoci připojení k internetu umí stáhnout předem určené internetové stránky, což uživateli dovoluje číst je mimo dosah WiFi nebo 3G sítě. Nabízí jednoduché a přehledné uživatelské rozhraní doplněné několika tradičními funkcemi. Mezi ně již od začátku řadíme online i offline prohlížení, stahování stránek, či jejich ukládání do knihovny.

Oproti výše zmíněnému bezplatnému Browse Offline, který nenabízel ukládání celých webových stránek, ale pouze stránek definovaných jednou URL adresou, je Offline Reader přesným opakem. I přesto, že je také zdarma, umí ukládat kompletní webové prezentace. Mimo to se v této aplikaci můžeme dočkat i čtení a prohlížení obrázků či formátovaného textu. Navíc do prohlížeče autoři integrovali Safari čtečku, jenž odstraňuje z článků reklamy a nabízí ničím nerušené čtení.

Diigo Browser (zdarma)

Abychom se pořád neopakovali, podíváme se i na jeden plnohodnotný prohlížeč, který prohlížení ve formě offline umožňuje taktéž, to už ale rozebírat nebudeme. Diigo Browser je vlastně druhý Google Chrome v mobilní verzi. Tomu odpovídá vzhled, rychlost a nonstop podpora v případě problémů. Nechybí ani často využívaná služba pro anonymní procházení internetem či odstranění cookies, historie a uložených hesel.

Kromě mazání dokáže prohlížeč hesla také ukládat. Při vyhledávání stránek v adresním řádku se nabízí našeptávač koncovek (např. com a další). Vybrané fotografie z internetu lze ukládat do Photo App. Pro otevření nové webové stránky není nutné zobrazovat nové okno, stačí pouze karta, což umožňuje mít vše pohromadě. Na svou výbavu je to více než průměrný prohlížeč.

Nejdůležitější jsou však zkušenosti, z textu nelze vyčíst všechno. Proto si jednu z aplikací určitě stáhněte, pokud máte některý ze zmíněných zařízení od Apple.

Kterému z offline prohlížečů byste dali přednost?

Komentáře

Nahoru