Nejlepší koncepty osobních letadel

Doba, kdy si budeme místo řidičáku dělat pilotní průkaz, se blíží. Je jen otázkou času, kdy budeme místo garáže stavět přistávací dráhu na střeše. Než se dočkáme, pojďme se podívat na to, jak by naše budoucí dopravní prostředky mohly vypadat.

Pojďme se podívat na několik povedených konceptů létajících aut.

Terrafugia bez řidiče

Projekt Terrafugia byl založen roku 2006 a jde ještě o něco dál, než bychom očekávali. Jejich nejnovější koncept TF-X počítá s tím, že zvládne létat úplně bez řidiče. Po zemi bude jezdit na elektřinu a elektřina mu bude pomáhat i při vzletu a přistávání.

terrafugia

Skládací aeromobil

Aeromobil 3.0 nabízí řadu pokročilých technologií. Za několik sekund se dokáže transformovat z automobilu na letadlo. Jezdí na benzin a vejde se na standardní parkovací místo na parkovišti.

aeromobil-30

Létající automobil

Jeden z prvních prototypů, kdy si lidstvo uvědomilo, že bychom se nemuseli pohybovat pouze po silnicích. Stojí za ním Keshe Foundantion a nikdy nebylo dál propagováno. Bylo zobrazeno jen na rozostřeném videu.

Dron s pasažérem

Tento návrh vypadá spíš jako dron. Pojme jen jednoho cestujícího a je určen na přepravu na krátké vzdálenosti. Není k němu potřeba ani pilotní průkaz, protože se ovládá přes 12palcový dotykový displej. Systém řídí sám, vyhýbá se překážkám a spoléhá se na vestavěnou navigací.

ehang

Tak které auto budoucnosti byste brali vy?

Komentáře

Nahoru