Dnes vyšlo 15 článků

Nejlepší kancelářská budova na světě? Jablko postavilo hvězdnou bránu!

Podívejte se, jak vypadá finishování nejnovějších kanceláří a nového ústředí technologické společnosti Apple v kalifornském Cupertinu aspirující na největší továrnu na šťastné zaměstnance všech dob. Zakladatel firmy Steve Jobs v roce 2011 při prezentaci projektu zástupcům města v Cupertinu prohlásil, že si přeje, aby se areál stal „nejlepší kancelářskou budovou na světě“ a tento muž zůstával málokdy u prázdných slov.

lod

Apple Park

“Apple Campus 2” oficiálně pojmenovaný Apple park otevírá své brány. Kancelářská budova ve stylu hvězdné brány bude mít průměr 464 metrů, má čtyři nadzemní a tři podzemní patra a bude stát na zalesněném pozemku o velikosti 71 hektarů čtverečních. Můžete si tedy jako zaměstnanec dát i pohodovou několika kilometrovou procházku a posedět u umělého jezírka. Případně využít k projížďce některé z několika set kol, která tu budou lidem k dispozici.

apple-campus-2-render-1-980x420Nebo je-libo sednout si jen na kávu? Není problém, v Applu jich budete mít na výběr celkem sedm. Z nichž jedna má nabízet místo až pro 3.000 lidí. Využít můžete i obří sál Steve Jobs Theatre pro 1.000 osob, mnohé restaurace či fitness centrum. Místo má sloužit nejen k práci a prezentaci nových produktů, ale také k práci. Ideální zázemí, co více si přát? Architekt Norman Foster odvedl skvělou práci, přesto se dle posledních zpráv některým zaměstnancům do open space nechce.

Podívejte se s námi na otevření Steve Jobs Theatre:

Cena stavby se vyšplhala na závratných 5,4 mld dolarů a postupně by se mělo přestěhovat 12 – 13 tisíc pracovníků, ale údajně toto číslo ještě o pár tisíc naroste. Apple myslí na vše, tudíž prozatím zřídí i 14.000 parkovacích míst.

Energeticky efektivní

Na střeše najdete i solární panely (resp. fotovoltaické články), které se mají kompletně postarat o dodávku elektrické energie do tohoto areálu, tedy bude naprosto soběstačný. Apple Park se zdá být na posledních záběrech z dronu téměř dokončený, každopádně od dubna 2017 už funguje malá část budovy, kde pracuje přibližně 2000 zaměstnanců. Nyní se má dozkrášlit primárně areál, kde najdete kolem 9.000 stromů.

apple

Podívejte se, jak situace s projektem vypadá aktuálně:

Návštěva v Apple Park návštěvnickém centru:

Komentáře

Nahoru