Dnes vyšlo 15 článků

8 nejlepších her, které vyšly v letech 1993 až 1998. Zavzpomínáte si s námi?

8 nejlepších her, které vyšly v letech 1993 až 1998. Zavzpomínáte si s námi?

Pokud vás nezaujal předchozí výběr her do roku 1992, třeba najdete tu pravou v přehledu z let 1993 až 1998. Stejně jako hry v předchozím článku patří tyto hry mezi špičku, a přestože už existují hry, které mají lepší grafiku a lépe propracovaný příběh, máloco dokáže tyto oldschoolové hry nahradit.

I když se v tomto článku jedná o hry „novější“, musíte si přesto nainstalovat program DosBox, abyste si tyto klasiky mohli bez problému zahrát.

Prehistorik 2

Jedná se o klasickou 2D hru, kterých se v 90 letech vyrojily mraky. Prehistorik 2 je ale považována za jednu z nejzábavnějších. Jedná se v podstatě o obdobnou hru, jako je Mario. Jenom ovládáte místo postavy instalatéra, postavičku pračlověka a snažíte se získat co nejvíce bodů. Hru si můžete stáhnout zde.

Lotus 3

Závodní hra, která má na svou dobu velmi dobrou grafiku. Stala se jakousi předlohou pro všechny závodní hry, jež následně vyšly. Jedná se o klasický typ hry, který všichni známe. Můžete si vybrat z několika možností druhu hry – závod, časovka, atd. Je tu i možnost zahrát si ve více hráčích. Stahujte

Lion King

V roce 1994 vyšla počítačová hra podle filmu Lví král. Hra se opravdu drží filmové předlohy a tak si můžete vyzkoušet vše, co jste měli možnost ve filmu vidět.  Z malého Simby se stává během levelů dospělý lev a jejich náročnost se neustále zvyšuje.  Hra se z počátku zdá poměrně primitivní, ale nad některými úkoly můžete strávit mnoho času. Můžete si ji stáhnout na tomto odkazu.

Doom 2

Nejlepší firstperson sci-fi hra roku 1994. V této hře vaše postava představuje amerického vojáka, který musí během 32 levelů zlikvidovat všechna mimozemská monstra, na které narazí a ve finále zabít i jejich vůdce. Můžete si vybírat z několika zbraní – od obyčejné pistole po silný raketomet. Ke stažení zde.

Dune 2

Strategie z roku 1995, která byla navržena podle knižní předlohy od Briana Herberta a stejně, jako ve hře Doom 2, v ní jde o jediné – zničit a zabít vše, co jde. O planetu s kořením mezi sebou válčí tři rasy. Je jenom na vás, na čí straně budete stát. Ke stažení zde.

Worms +

K této hře asi není potřeba nic dodávat. Je rozšířená i v dnešní době, a pokud vás zajímá, jak vypadala před 16 lety, můžete si ji stáhnout zde. Ve hře si vybíráte z několika různých prostředí, zbraní, týmů a mnoho dalšího. Funguje stejně jako vám spíše známější a novější verze slavných červů.

Transport Tycoon

Budovatelská strategie, ve které máte za prvotní úkol postavit co největší a nejlepší město, jaké dokážete. Když se vám to podaří, musíte zajistit kvalitní dopravní sít, po které budete schopni přepravovat určité množství lidí a zboží. Čím více, tím lépe. Odkaz ke stažení hry v češtině.

Jack Jazzrabit 2

Jako poslední je tu hra z roku 1998 – Jack Jazzrabit. Kolik z vás si na tuto akční plošinovou hru se šíleným zeleným králíkem Jazzem, který bojuje proti nepřátelským želvám, pamatuje?  Na rozdíl od prvního dílu, přibyly ve druhém 2 postavy – bratr Spazz a sestra Lorri. Jako u jediné hry nemusíte pro její spuštění používat program DosBox. Stáhnout lze tady.

Chybělo vám v tomto přehledu něco? Jaká je vaše nejoblíbenější stará hra? 

Komentáře

Nahoru