Nejlepší aplikace pro Android, které vám v mobilu nesmí chybět

Nejlepší aplikace pro Android, které vám v mobilu nesmí chybět

Většina uživatelů Androidu jsi po prvním spuštění aplikace Obchod Play, stáhne bez rozmyšlení veškeré aplikace, které je zaujmou, a vůbec se nezajímá o to, jestli je budou využívat. Aplikace pak zbytečně zabírají paměť a vy si nemůžete nainstalovat ty, které byste v mobilu opravdu měli mít.

Avast! Mobile Security

První, co byste měli do mobilu nainstalovat, je právě antivirový program. Pro Android jich je spoustu, ale Avast je jeden z nejlepších. Máte jistotu, že funguje a je stejně jako jeho verze pro počítače, zadarmo.

Dropbox

Bezplatná a šikovná aplikace, které vám umožňuje synchronizovat vaše data mezi počítačem a mobilem. Ze začátku dostanete na sdílení 2 GB zdarma a po prvním uploadu se vám kapacita navýší o 500 MB. Takto se můžete dostat až na 16 GB.

Čistič mezipaměti

Užitečná aplikace, pomocí které jste schopni zbavit se nepotřebných souborů zabírajících prostor ve vyrovnávací paměti. Ušetříte tím místo a mobil je pak rychlejší.

Adobe Flash Player 11

Aplikace, kterou jistě všichni znáte. Díky ní funguje spousta aplikací, které Obchod nabízí. Bohužel nefunguje na všech telefonech. Pokud máte například Samsung Galaxy Ace, můžete se s těmito aplikacemi a přehráváním videí na internetu rozloučit.

Adobe Reader

V základní výbavě telefonu máte asi aplikaci ThinkFree Office, ale ta vám umožňuje zobrazení dokumentů pouze  s příponou .doc nebo .docx. Pokud si tedy chcete přečíst něco ve formátu PDF, je tato aplikace nezbytná. Na rozdíl od Flashe funguje Reader na všech mobilech.

Svítilna – Tiny Flashlight

Šikovná aplikace ve chvíli, kdy se ztratíte v noci v lese, nebo si potřebuje jenom na něco posvítit. Na zadní straně telefonu je většinou pod fotoaparátem zabudované malé světýlko, které bez této aplikace nefunguje. Po instalaci ale dokáže vyrobit stejné množství jako baterka, kterou nikdo z nás rozhodně po kapsách nenosí.

One Touch Battery Saved

Velmi užitečná pomůcka pro kontrolu stavu baterie. Umožňuje vám nastavit si úsporný režim přesně podle vašich potřeb, takže pokud baterka dosáhne 15 %, mobil se vám tak snadno nevybije a věci, které potřebujete, stále fungují. Nabízí také zajímavý widget, pomocí kterého víte, za jak dlouho se vám baterie přibližně vybije.

Free SMS Sender

Jestliže jste si zaplatili internet do mobilu a jste schopni napsat klidně 50 – 60 SMS denně, je škoda tuto aplikaci nevyužívat. Hodně tím ušetříte. Navíc je aplikace propojená s klasickým SMSkami, takže všechno, co v aplikaci odešlete, se vám automaticky nakopíruje do placených SMS, a vy tedy neztratíte mezi jednotlivými aplikacemi přehled.

Překladač Google

V PC věc k nezaplacení. Tak proč jí nemít taky v mobilu? Žádný slovník v mobilu vám tuto aplikaci nenahradí. Jediné, co potřebujete, je internet.

Mapy

Samotný název aplikace vypovídá, k čemu bude asi sloužit. Rozhodně fungují lépe než GPS a jsou spolehlivější.

Pubtran – Jízdní řády

V případě, že váš mobil nepodporuje Flash a vaše dopravní podniky se tomu odmítají přizpůsobit, je tato aplikace efektivním řešením vašeho problému. Nevýhodou je, že v malých městech několik stanic nezná, a proto je lepší spoléhat se na hlavní, jako jsou například konečné nebo zastávky, odkud autobusy vyjíždějí.

Winamp

Lepší hudební přehrávač než ten, který naleznete v základní výbavě mobilu. Umožňuje pár vychytávek, které obyčejný přehrávač neumí, a pokud vám nevadí trochu pomalejší načítání, bude vám vyhovovat.

Volshutter Free

Když chcete vyfotit sami sebe, nastává u dotykových telefonů menší problém. Tlačítko spouštět je na displeji a je tak malé, že když fotoaparát otočíte proti sobě, je skoro nemožné ho trefit. Vývojáři této aplikace problém šikovně vyřešili a navíc přidali pár efektů, které v základní výbavě telefonu nenajdete.

Moon+ Reader

Pro knihomoly, kteří nechtějí za knížky do mobilu platit, je tao aplikace přímo na míru. Z českých knih zatím obsahuje jen zlomek, ale to se za pár měsíců změní. Navíc, jestli umíte cizí jazyk (angličtina, němčina, francouzština), přečtete si absolutně cokoliv.

Svátky

Nejedná se o aplikaci. Spíše jde o widget, který vám na ploše telefonu nezabere moc místa a zaručí, že se vám už nikdy nestane ten trapas, že zapomenete na něčí svátek.

Až na specifické potřeby uživatelů, zahrnují tyto aplikace všechno, co byste měli potřebovat. Máte další tipy?

Komentáře

Nahoru