Nejlepší antivirové programy pro Android

Nejlepší antivirové programy pro Android

Chránit svá data by měl každý, zvlášť pokud jsou hodně důležitá a někdo by je mohl zneužít. Lidé si většinou neuvědomují, že smartphony mohou být napadené virem stejně jako počítač. Přečtěte si článek o nejlepších antivirových programech, které Google Play nabízí.

AVG Antivirus zdarma

Je nejpoužívanější antivirový program mezi uživateli Androidu. Základem tohoto programu je skenování souborů a aplikací ve vašem telefonu. Pokud program nalezne nějaký nebezpečný soubor, objeví se vám na rolovací liště upozornění. Po kliknutí na varování se vám zobrazí souhrn informací o tom, co přesně bylo na vašem mobilu detekováno. Při instalaci jakéhokoliv programu antivir soubor pokaždé prověří. Ať je z Google Play nebo neověřených webů. Program můžete upravovat pomocí nástrojů, které ho doplňují a zvyšují tak bezpečnost. AVG vám také umožňuje aktivovat funkce, díky kterým budete moci ovládat svůj telefon pomocí webových stránek, na nichž se musíte zaregistrovat, aby tato služba správně fungovala. Ke stažení zde.

Lookout Security & Antivirus

Základem aplikace je, stejně jako u AVG, skenovaní vašeho mobilního telefonu a veškerých dat, která jsou v něm uložena. Lookout je zaměřen především na kontrolu aplikací. To znamená, že je tu stejně jako u předešlého programu online ochrana při instalaci nových aplikací a jejich aktualizací. Navíc je tu funkce, jako je „bezpečné prohlížení webových stránek“ nebo „záloha“. Skrze internetové stránky se můžete zaregistrovat a následně své zařízení sledovat na mapě. Nevýhoda této služby je, že pokud někdo získá přístup do vašeho telefonu, může aplikaci bez problému odinstalovat a vy pak ztratíte přehled o poloze zařízení. Další minus je chybějící čeština. Tento antivir si můžete stáhnout tady.

Avast! Mobile Security

Umí to samé, co programy před ním – nabízí celkový sken mobilního telefonu a blokuje nežádoucí hrozby. Hlavní výhodou programu je zejména jeho důsledná ochrana proti krádeži. Po registraci na internetu si totiž v případě krádeže můžete z telefonu vymazat veškerá osobní data, která by proti vám mohl zloděj použít. Je srovnatelný s kvalitním antivirem Kaspersky Mobile Security, jenom s tím rozdílem, že Avast! Mobile Security je zadarmo (stejně jako všechny uvedené v tomto článku). Oficiálně je ke stažení zde.

ESET Mobile Security

Program je založen na úplně stejném principu jako všechny zmíněné před ním – skenovaní mobilního telefonu a dat. Zkontrolovaná data porovná s databází, kterou vytvořil samotný ESET a nahlašuje případné chyby a neshody. Navíc zde získáváte možnost tzv. antispamu. Můžete si tak nadefinovat jednoduchou blokaci čísla. Stejně jako předchozí programy nabízí ochranu proti krádeži – tento program má však systém chráněný vámi zvoleným heslem. Stahujte antivir na tomto odkazu.

Máte v mobilním telefonu nainstalovaný antivirový program nebo si myslíte, že je to zbytečnost, která jen zpomaluje operační systém?

Komentáře

Nahoru