Dnes vyšlo 15 článků

Nejlepší Android aplikace, které vyprodukovala Evropa

Evropa možná trošku zaostává za americkou tech scénou. Ovšem i z Evropy pochází hned několik top aplikací, které určitě znáte a možná dennodenně používáte.

Rakousko: Runtastic Running PRO je fitness tracker zaměřený speciálně na běh. Aplikace nabízí v Premium verzi audio feedback, trackuje veškeré běhy, cíle a pracuje s celou řadou Smart hodinek. Podle Play Store se počet stáhnutí odhaduje mezi 1 až 5 miliony. V srpnu 2015 tuto aplikaci koupila značka Adidas za 239 milionů dolarů.

IMG_2842-Bearbeitet-2-2-1024x400Bělorusko: World of Tanks Blitz je velmi známá hra, kterou si můžete zahrát jak na mobilu, tak  i v PC verzi, případně můžete tuto hru znát z reklamy v televizi. MMO tankové bitky ve World of Tanks patří mezí nejpopulárnější hry současnosti. Hra má v současnosti okolo 90 milionů hráčů a žije z populárního modelu in-app nákupů.

2560x1600-5

Dánsko: Endomondo se stane vašim osobním trenérem. Tato aplikace funguje podobně jako Runtstic, jen s tím rozdílem, že tato aplikace je více zaměřena na různé sportovní aktivity. Sledovat můžete skoro všechno, od cyklistiky až po basketball. Aplikace Endomondo vznikla v roce 2007 a začátkem tohoto roku byla úspěšně prodaná známé americké značce Under Armour za 85 milionů dolarů

banner_pro

Estonsko: TransferWise je skvělá aplikace, která vám pomůže na základě p2p modelu významně zredukovat náklady. Jak tato aplikace přesně funguje je však stále tajné. Hodnota firmy se tento rok vyšplhala na jednu miliardu dolarů.

TransferWise-ad-in-London-e1397596865336

Francie: BlaBlaCar je aplikace, která sdílí jízdy se speciální funkcí. Na rozdíl od Uberu nebo Lyfru se BlaBlaCar víc zaměřuje na delší jízdy. V případě že se potřebuješ dostat z Bratislavy do Berlína, zapíšeš se a někdo tě vezme. V tomto případě ovšem nejde ze stran řidičů o přivýdělek. Hodnota firmy se pohybuje okolo 1,5 miliardy dolarů.

11

Izrael: Moovit je populární aplikace, která pochází z Izraele. Do této aplikace investoval například Ashton Kutcher. Tato aplikace je určená na sledování časů  hromadné dopravy a funguje ve stovkách měst po celém světě. V současné době má 15 aktivních milionů uživatelů.

Screen-Shot-2015-04-20-at-13.15.57

Norsko: Opera Mini v současné době nabízí celý ekosystém aplikací. Operu Mini si podle Google Play stáhlo více než 50 milionů uživatelů.

Opera_Mini_Graphic_Wide

Portugalsko: Todoist, je aplikace, která byla spuštěna v roce 2007, v mobilní verzi se tato aplikace objevila teprve v roce 2012. Zhruba 4 miliony lidí tuto aplikaci používají na vymakání svojí produktivity.

Todoist-IFTTT-desktop_1

Rusko: Telegram, je aplikace, která nedávno zasáhla titulky všech světových medií. Zjistilo se totiž, že tato aplikace je hlavním komunikačním kanálem ISIS. Společnost však okamžitě zareagovala a zničit podobné praktiky je pro ni v současné době mnohem jednodušší. Navíc ISIS není tím, co dělá tuto aplikaci populární. 50 milionů stáhnutí není náhodných.

pic-6759-1436181158

Švédsko: Spotify je jeden z nejpopulárnějších evropských startupů. Spotify je služba na streamování hudby s desítkami milionů skladeb. Tento startup vznikl v roce 2008. V červnu tohoto roku se hodnota této aplikace vyšplhala až na 8,5 milionů dolarů.

US-ENTERTAINMENT-SWEDEN-MUSIC-INTERNET-SPOTIFY

Slovensko: Sygic je slovenská aplikace, kterou si už stáhlo 50 – 100 milionů uživatelů. Tato aplikace je špičkou mezi navigacemi. Společnost vznikla v roce 1994 a její hodnota se pohybuje v řádech desítkách milionů eur.

sygic-hud-1Zdroj: Startitup

Komentáře

Nahoru