Dnes vyšlo 15 článků

Nejlépe placené pracovní pozice ve Facebooku

Nejlépe placené pracovní pozice ve Facebooku

Facebook už má skoro 1,4 miliardy uživatelů. A je tedy potřeba celá armáda zaměstnanců, aby byl chod této sociální sítě bezproblémový. Ale kdo z nich je za svou práci oceněn nejvíce? Inženýři, jako ve většině technických společnostech, nebo produktoví manažeři? Podívejte se na seznam nejzajímavějších platů zaměstnanců Facebooku, který byl sestaven na základě dat z Glassdooru.

Technický manažer – 155 976 dolarů

Technický manažer musí umět kódovat, ale zároveň je nutné, aby měl velmi dobré manažerské dovednosti.

Senior softwarový inženýr – 148 593 dolarů

Softwaroví inženýři patří jako u většiny technologických společností, mezi nejcennější pracovníky. Vše začíná u kodérů, kteří jsou schopni zrealizovat nápady osob, jako je např. Mark Zuckerberg a jeho vedoucí výkonný tým.

ID-10046866

Produktový manažer – 139 986 dolarů

Produktoví manažeři Facebooku spojují vše dohromady. Dávají dohromady produkt, na kterém spolupracuje hned několik týmů a zodpovídají za to, že bude dodán včas. Vzhledem k rychlosti, jakou Facebook své produkty dodává, je úloha těchto produktových manažerů naprosto zásadní.

Výzkumní pracovníci – 129 615 dolarů

Výzkumní pracovníci odpovídají na důležité otázky týkající se produktů Facebooku po důkladné analýze dat. Používají vědecké metody, aby zjistili, co funguje a co ne.

Systémový inženýr – 124 650 dolarů

Systémoví inženýři odpovídají za provoz intranetu společnosti.

Produktový designer  – 124 527 dolarů

Designeři zastávají ve Facebooku velice důležitou roli. I když se zdá, že většina nápadů týkající se designu pochází právě od Marka Zuckerberga.

Mezi další špičkově placené zaměstnance patří například obchodní manažeři, projektoví manažeři, provozní inženýři, náboroví specialisté a další.

Zdroj: businessinsider.com, foto: pixabay.com , freedigitalphotos.net

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru