Nejdynamičtěji rostou tržby za prodej přes internet

Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) rostly nejdynamičtěji tržby za prodej přes internet či prostřednictvím zásilkové služby (o 23,7 %). K celkovému růstu přispěl také vyšší prodej počítačového a komunikačního zařízení (o 4,6 %). Mezi veškerým zbožím došlu v v sortimentu počítačového a komunikačního zařízení k nejvýraznějšímu poklesu cen.

Maloobchod na Slovensku

Tržby za vlastní výkony a zboží v informačních a komunikačních činnostech se na Slovensku meziměsíčně snížily o 3,3 %, uvádí ŠÚSR. Tržby ve výrobě počítačových, elektronických a optických výrobků na Slovensku klesly o 23,5 %. V informačních a komunikačních činnostech tržby po čtyřech měsících meziročního růstu klesly. V porovnání s lednem 2011 se snížily o 3,1 %. V telekomunikacích tržby klesly o 11,3 %. Naopak tržby rostly v informačních službách (o 49 %) a v počítačovém programování (0,4 %).

Zdroj: Český statistický úřad, Štatistický úrad SR

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru