Nejdřív udělal drona z kočky, teď staví helikoptéru z krávy

Ano, zní to sice absurdně a vypadá nechutně, ale bohužel je to pravda. Tenhle šílenec spojuje mrtvá zvířata a moderní technologie.

Bart Jansem je takový normální 36letý pán z Nizozemí, který má rodinu a živí se tím, že upevňuje na střechy solární panely. Jen jedna věc je na něm zvláštní. Ve svém volném čase mění mrtvá zvířata v hračky na dálkové ovládání

Kocour byl k létání předurčen

Všechno to začalo v roce 2012, když jeho kocoura Orvilla srazilo auto. Bart si řekl, že jeho kočičí kamarád si zaslouží víc než jen obyčejný pohřeb, chtělo to něco velkolepějšího. Inspiroval se Orvillem Wrightem, po kterém byl kocour pojmenovaný. Wright byl jeden ze tří bratrů, kteří vytvořili první letadlo těžší než vzduch. A tak vzal Bart kocoura, vykuchal ho a udělal z něj kvadrokoptéru.

cat

Samozřejmě to nebylo jednoduché. Dokonce si musel najmout na pomoc technického inženýra Arjena Beltmana, ale výsledkem byl napůl stroj, napůl kočka. Vynález zaujal mnoho světových médií a Barta proslavil. Někde vzbuzoval pobouření, někde byla jeho Orvillekoptéra brána jako umění. V Amsterdamu se dokonce dostala na výstavu.

cat2

Barta to podpořilo, aby ve své činnosti pokračoval. V roce 2013 se pustil do mnohem většího zvířete. Požádal farmy z okolí, jestli nemají něco mrtvého, co by mohl využít, a jedna farma mu nabídla pštrosa. Nezalekl se, opět si přizval ke spolupráci Arjena Beltmana, který dělá veškerou elektroniku, a vzniklo tohle.

pstros

Létající zvíře na přání

V roce 2014 přidal mrtvou krysu. Byl to domácí mazlíček třináctiletého kluka, ale měl rakovinu a veterinář ho musel uspat. Školák sám přišel s nápadem, že by chtěl, aby jeho krysa létala.

mys

Dalším projektem v roce 2014 byl „sharkjet“. Ano, létající žralok, který žil v holandském akváriu a zemřel na bakteriální infekci.

zralok

Pak mu jeden kamarád nabídl mrtvého jezevce, ze kterého tvoří ponorku. Vzhledem k tomu, že jezevci jsou v Nizozemí chránění, je to trochu složitější proces, a tak je stále ještě ve vývoji.

jezevec

Nyní má zkušená dvojice v plánu nový projekt s názvem „mancopter“. Stále ještě neví, jaké zvíře použijí, ale musí to být něco velkého, protože mají v plánu postavit létající stroj, na který si sedne člověk. Proto přichází v úvahu kráva.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru