Nejdražší hotelové pokoje na světě, aneb kde se vám dostane luxusu

Noc za neuvěřitelných 83 200 dolarů, v přepočtu 1 635 000 korun. To zaplatíte v Royal Penthouse Suite v exkluzivním hotelu President Wilson v Ženevě. Ve světovém měřítku se jedná o nejdražší střešní hotelové apartmá na světě. Hotel má k dispozici celkem 12 ložnic, 12 mramorových koupelen a nechybí ani luxusní vybavení, jako je vířivka či terasa otevírající panoramatický výhled na Alpy.

President Wilson

Nejluxusnější apartmá Royal Penthouse Suite

Z luxusního apartmánu se otevírá nádherný výhled na Alpy. Říká se, že je výhled natolik úchvatný, že inspiroval řadu umělců ke složení písní a skladeb. Jako třešnička na dortu je legendární piano značky Steinway, jak uvedl server CNN, který nejdražší a nejluxusnější hotelové pokoje vytipoval. Součástí služeb lukrativního apartmánu je osobní sluha, asistent i šéfkuchař.

V Royal Penthouse Suite se ubytovala spousta celebrit, jako jsou například Michael Jackson, zpěvačka Rihanna, herec Michael Douglas, Bill Gates, magnát Richard Branson i bývalý britský premiér Tony Blair.

mramorová koupelna Royal Penthouse Suite

Mramorová koupelna

Čím více milionářů, tím vyšší poptávka po luxusu

Luxusní hotelové pokoje, za něž zaplatíte v přepočtu několik set tisíc korun, nejsou na trhu žádnou novinkou. Nicméně v minulosti byly vnímány jako jednorázové výstřelky. Současný trend je opačný, a proto spousta hotelů a hotelových řetězců buduje prvotřídní apartmány pro nejnáročnější klientelu.

„Už v 90. letech některé hotely nabízely luxusní pokoje, za něž hosté platili pětimístné sumy v dolarech, ale moc jich v té době nebylo,“ podotkl Nikhil Bhalla ze společnosti FBR Capital Markets.

Ale v minulosti nebylo tolik milionářů, co v současné době. Existuje stále více lidí, kteří si mohou tento ojedinělý nadstandard dovolit.

V New Yorku sídlí Palace Hotel, který v roce 2013 nabídl dvě nová přepychová apartmá, jež otevírají nádherný výhled na Central Park. Jedna noc vás zde vyjde na 28 tisíc dolarů (550 tisíc korun). Nádech luxusu má také hotelový řetězec Starwood, jehož cílem je vybudovat v polovině ubytovacích zařízení nadstandardní luxusní apartmá.

Palace Hotel

Palace Hotel v New Yorku

Čeho se vám v luxusním apartmá dostane?

Přepych je hlavní lákadlo hotelových řetězců. Ale v těch nejluxusnějších prostorech čeká každého hosta koupelna s nejdražší kosmetikou (značky Dior a Hermes). Na přání je k dispozici komorník, šéfkuchař, osobní trenér, masérka i řidič. Kromě ložnic jsou k dispozici prostorné obývací pokoje, dokonale zařízené kanceláře a každé apartmá nabízí obzvláště soukromí. Největší hodnotu mají na pokojích služby. Lidé, kteří se v nadstandardním pokoji ubytují, chtějí být hýčkáni. A toho se dočkají, vždyť si za to také platí.

Zdroj: Cestovani.idnes.cz

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru