Nejčastější heslo uživatelů Adobe: 123456

Nejčastější heslo uživatelů Adobe: 123456

Jistě jste před měsícem zaznamenali tu zprávu, že byly napadeny servery Adobe a hackeři se dostali k datům nejméně 2,9 milionů uživatelů. Dnes už ale víme, že skutečný počet se zřejmě blížil spíše 130 milionům. Odcizeny byly informace jako jména, hesla a čísla kreditních karet. Tyto informace se v současné době šíří internetem ve formě 10 GB textového souboru. A tak se našli i takoví, kteří se zaměřili na rozšifrování hesel uživatelů. A tady máme přehled těch nejoblíbenějších.

Je dobře známo, že lidé si ke svým účtům často dávají snadno zapamatovatelná, ale snadno rozlousknutelná hesla. Otázka, zda taková hesla jejich účty vůbec chrání, je pak sporná.

Uživatelé Adobe nejsou výjimkou

Díky práci jednoho odborníka na hesla a jejich šifrování tu máme přehled, z kterého si můžeme vyvodit jasný závěr. I miliony uživatelů Adobe patří mezi ty, kteří milují příšerně primitivní hesla.

I když si jsou autoři rozšifrovaných hesel jejich správností docela jistí, nemají žádný způsob, jak je skutečně ověřit. Adobe nepovoluje žádnému s postižených účtů přihlášení, uživatelé musí svá hesla nejdříve resetovat. Takže je možné, že se v přehledu najde jedna dvě chybičky. Ale to v tom obrovském počtu nemění celkový výsledek.

„Password“, „123456789″ a „qwerty“ – klasika nikdy neomrzí

Ano, nejoblíbenější heslo, které používají téměř dva miliony Adobe uživatelů, je opravdu „123456“. Není to vlastně vůbec překvapující. Když loni uniklo 450 000 hesel Yahoo, jako nejoblíbenější se také ukázalo přesně toto heslo.

Další nejoblíbenější je kombinace „123456789“, kterou používá 446 162 účtů, následuje ji „password“ s 345 843, stylové „adobe123“, kreativní číselná řada bez devítky „12345678“, „qwerty“, „1234567“, „111111“, „photoshop“ a „123123“.

Nejčastější hesla uživatelů Adobe.

Pokud se chcete ještě více pobavit, rozhodně se podívejte na celý seznam. Objevíte v něm pár pohádkových postav jako „princess“ nebo „dragon“, sporty jako „soccer“, „football“, „baseball“, několik jmen (vede „daniel“), a stovku nám zakončuje „snoopy1“.

Zdroj: ZDnet

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru