Nejbohatším mužem planety je opět zakladatel Microsoftu

Nejbohatším mužem planety je opět zakladatel Microsoftu

Nejbohatším mužem planety se opět stal Bill Gates, zakladatel softwarového gigantu Microsoft. Jeho majetek vzrostl na 87,6 miliard dolarů, což v přepočtu tvoří asi 2 biliony korun.

Žebříček uvedla agentura Bloomberg. Druhé místo si uzurpoval americký investor Warren Buffett, třetí místo obsadil Carlos Slima, mexický telekomunikační magnát.

Majetek nejbohatšího Čecha Petra Kellnera klesl o 1,4 miliard dolarů, což zapříčinilo jeho pokles na 120. pozici. Jeho majetek nyní tvoří 10 miliard dolarů, tedy 228 miliard korun.

Skok vzhůru si zajistil Zuckerberg a zakladatel Alibaby, pád postihl ruské miliardáře

Slušné místo si zajistil zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg. Z 26. příčky se letos vyhoupl na 13. místo. Jeho majetek činí 35,3 miliard dolarů.

Největší skok si letos připisuje Jack Ma, spoluzakladatel Alibaba Group Holding, čínského internetového obchodu. Jeho majetek se zvětšil o 25, 1 miliardy dolarů na 28,7, tedy téměř o 700 %. Umístil se na 22. pozici.

Pokles hodnoty majetku poznamenalo mnoho ruských miliardářů. Ruskou ekonomiku silně ovlivňují nízké ceny ropy a sankce udělené Západem.

Zdroj: zpravy.e15.cz, Foto: nypost.com

Studentka informatiky, občasná copywriterka, milovnice čokolády. Mezi její zájmy patří on-line marketing, sociální sítě a psaní článků. Na jejím Pinterestu najdete přes 900 fotek, což je pro ni stále málo.

Komentáře

Nahoru