Nejbláznivější zubní kartáček z 3D tiskárny

Jedno z nejslibnějších využití 3D tisku je tisknout si předměty každodenní potřeby podle osobního . Nejlépe individuálně podle té nejosobnější věci, kterou máme – našeho těla. Skvělým příkladem tohoto zdánlivě futuristického nápadu je zubní kartáček Blizzident, který se spoléhá na dvě novodobé technologie: 3D skenování a 3D tisk.

Výsledkem je zubní kartáček v přesně takovém tvaru, jaký mají vaše zuby. Prostě kousnete, po dobu šesti sekund žvýkáte a je hotovo. Každý váš zub je dokonale vyčištěn nahoru a dolů a ze strany na stranu. Nebo tvůrci tohoto nápadu to aspoň tvrdí.

Získat Blizzident je poměrně jednoduché (ne však u nás v Česku). Jdete k zubaři a požádáte ho o otisky vašich zubů, tak jak je dělá pro mnoho každodenních stomatologických výkonů. Pak otisk pošlete zubní laboratoři, kde digitalizují výsledky a ty jsou nahrané na web Blizzidentu.

blizzident-rendering

A má to ještě jednu výhodu. Vzhledem k tomu, že je Blizzident tvarován přesně na váš chrup, jen stěží se ve vaší domácnosti najde ještě někdo, kdo by ho používal.

„Blizzident teď možná vypadá divně, ale za dvacet let by mohl být normální.“

V současné době si vychytávku můžete pořídit za 300 dolarů. Zdá se vám to málo nebo moc? Pokud chcete vy (nebo vaše dítě) mít dobře vyčištěné zuby, může to za tu investici přece stát. Kolik vás stojí špatná zubní hygiena, když sedíte v zubařském křesle a nadáváte si, proč jste si opravdu nečistili ty zuby dvakrát denně tři minuty? Běžný kartáček byste navíc měli vyměňovat každé tři měsíce.

blizzident-irl

Štětiny na Blizzidentu jsou používány pouze po dobu 12 sekund denně (u běžného kartáčku by to mělo být 360 s denně), což znamená, že je třeba ho měnit jen jednou za rok. Všechny následující modely Blizzidentu, které si zakoupíte, navíc budou levnější než ten úplně první. Pořídíte je za 159 dolarů. A pokud chcete ještě více ušetřit, můžete využít možnost opravy starého Blizzidentu. Pošlete svůj rok starý kartáček a za 89 dolarů vám vymění štětiny.

Využili byste takovou revoluční možnost?

Zdroje: Quartz, Wired

Komentáře

Nahoru