Dnes vyšlo 15 článků

Aktualizováno: Skype u ž funguje :-). Celosvětový výpadek zdárně vyřešen

Dnes 21. září 2015 v ranních hodinách přestal zcela fungovat jeden z nejpoužívanějších komunikačních nástrojů na světě – Skype. Již od rána uživatelé stěžují, že nemohou používat svou oblíbenou službu. Výpadek, který se nevyhnul ani České republice, trvá již několik hodin a zatím není vůbec jasné, kdy bude služba opět zprovozněna.

Poslední vyjádření společnosti Skype k dnešnímu velkému výpadku: “Skype funguje, omlouváme se za nepříjemnosti a děkujeme za vaši trpělivost.”

Skype2

Aktuální vyjádření společnosti Skype k dnešnímu velkému výpadku (21.1.2015 v 17:31 hod): „Identifikovali jsme problém sítě, která brání uživatelům v přihlášení a v používání aplikace Skype. Snažíme se opět připojit naše uživatele a zaměřili jsme se na obnovu kompletního servisu. Problém nepostihl uživatele používající Skype for Business.“

Skype se nemůže připojit, uživatelé jsou offline

Přesně takto se projevuje tato chyba. Nelze se přihlásit do služby a když už se vám to náhodou podaří, všechny vaše kontakty se tváři, že jsou offline. Pokud tedy i vám dělá právě problém zalogovat se do Skypu, tak se zatím budete muset smířit s tím, že budete muset využít jiný nástroj (například klasický email, Gtalk apod.).

Výpadek Skype

 Kdy však dojde k nápravě, zatím neví nikdo a vzhledem k tomu, že se jedná o celosvětový výpadek, nedá se ani předpokládat, že by se podařilo vše zprovoznit v řádu hodin. Zaměstnanci Skype již na nápravě pracují, brzy po nahlášení výpadku informovali na svém Twitteru:

“Právě pracujeme na opětovném zprovoznění Skypu, kdy se mnohým uživatelům nedaří do služby vůbec přihlásit a nemohou tak využívat plnohodnotně tuto službu. Omlouváme se za způsobené nepříjemnosti!”

Skype - vypadek

Dění kolem výpadku můžete sledovat na Twitteru pod hashtagem #SkypeDown, kde se již o výpadku zmiňují snad všechna zahraniční média.

Samotný problém se zatím netýká jen aplikace Skype for Web, který vám umožní využívat Skype prostřednictvím prohlížeče (nemusíte instalovat žádnou aplikaci do počítače). Zde můžete zatím stále volat a posílat rychlé zprávy jako obvykle. Stejně tak, jak se zdá, funguje Skype na mobilech, kde se lze taktéž přihlásit a normálně komunikovat.

Pokud si chcete aplikaci Skype stáhnout do telefonu, lze tak učinit ihned: 

Google Play (zdarma)Skype - App Store pro iPhoneApp Store (HD)Windows Phone (zdarma)Windows (zdarma)BlackBerry World (zdarma)

Komentáře

Nahoru