Dnes vyšlo 15 článků

Nedělní diskuze: Souboj velikánů

Nedělní diskuze: Souboj velikánů

Vítejte u dnešní páté Nedělní diskuze, dneska se této rubriky újmu poprvé já, Kevin Kiedroň , a doufám, že splním veškerá vaše očekávání a udržím vysoce postavenou laťku, která byla v předchozích částech tohoto seriálu postavena. V IT světě se neustále něco děje, názornou ukázkou toho je fakt, že facebook předehnal Google, jedná se o nečekaný zvrat a je teoreticky možné, že by se mohl opakovat čím dál častěji. Jak je možná z předmluvy jasné, v dnešním díle se dočtete o internetových velikánech, nejedná se o nikoho jiného než Google a Facebook.

Facebook předehnal Google…

Ano je to tak, facebook spojených států předehnal internetového vyhledávacího giganta a to nikoho jiného než Google, koukněme se na to hlouběji.

Internetový velikán Google byl ve spojených sátech předehnán Facebookem. Nutno podotknout, že v případě Googlu se započítaval počet připojení pouze na vyhledávač, kdyby se počítaly i ostatní Googlovské projekty (Google Wave, Gmail, Picasa, Adsence, aj…), zůstal by Google stále v čele. Google (jako firma) byl založen 4. září 1998 to je o šest let dříve než facebook, je obdivuhodné jak rychle se facebook stal oblíbeným. A teď ke slibovaným číslům podle statistik z minulého týdne se na facebook připojilo 7,07% Američanů, u Googlu to bylo o trochu méně – 7,03%.

Facebook chystá výstražné tlačítko

Autoři facebooku vymysleli další vychytávku, díky které by tahle oblíbená sociální síť byla o něco bezpečnější a to hlavně pro děti. Jednalo by se o výstražné tlačítko, kterým by uživatele mohli nahlásit jiného uživatele, tlačítko slouží hlavně k upozornění na pochybné uživatele (pedofily, falešné účty apod…). Tento návrh vznikl zřejmě kvůli odsouzenému Peteru Chapmanovi, který zavraždil sedmnáctiletou dívku, kterou znal právě díky facebooku. O této vychytáce se bude dále spekulovat ve Washingtonu.

Facebook se pomalu ale jistě stává součástí naších životů, dobrým příkladem je pro to například dopadení italského mafiána, který byl vypátrán pomocí facebooku…

O Facebooku jsme Vás informovali i tento týden například o neustálém problému s vyskakovacími aplikacemi a podobně. Informovali jsme Váš však například i o ICQ7, kde jsme si rozebrali jeho nastavení a nesmíme zapomenout na neustálé pletky kolem domény Sex.com, která nakonec nebude dražena, jelikož majitel jde do konkurzu. Těšíme se společně s Vámi i na další Nedělní diskuzi.

Je studentem prvního ročníku střední školy informačních technologii. Mezi jeho záliby patří ping-pong, badminton, elektronika, počítače a seriály (hlavně seriál Chuck). Jeho hlavním úkolem pro magazín je psát články o IT. Také pomáhal na R- Magazínu a Rostworldu.

Komentáře

Nahoru