Nedělní diskuze: Pwn2Own rozhodlo, Chrome je nejlepší!

Nedělní diskuze: Pwn2Own rozhodlo, Chrome je nejlepší!

Jak jste někteří již určitě slyšeli, před pár dny proběhl další ročník soutěže Pwn2Own, kde se utkali hackeři snažící se o nejrychlejší a nejelegantnější hacknutí mnoha zařízení, včetně například prohlížečů a jiných software. Úspěšní si odnesli více než sto tisíc dolarů a já jsem se v této mé druhé diskuzi rozhodl podívat hlouběji na výsledky Pwn2Own. Zajímavým faktem je například vítězství Firefoxu nad ostatními prohlížeči, tedy porážka IE, Opery, ale i Firefoxu. Mnoho prohlížečů již vydalo opravné aktualizace, vítejte u další Nedělní diskuze.

Pwn2Own: Padlo co mohlo…

Soutěž proběhla dne 24. března v olympijském městě, tedy ve Vancouveru. Byl to již čtvrtý ročník a vyznačoval se hlavně ve výzvě hackerů v podobě iPhone 3GS, Blackberry Bold 9700, tajného modelu Nokie běžícího na Symbianu S60 a Motorola poháněná Aneroidem od Google. V uplynulých ročnících na mobilní zařízení nikdo nevyzrál, za to letos byly podmínky zcela jiné. Vítěz si odnesl 10.000 dolarů a samozřejmě i zařízení, které se mu povedlo prolomit.

Prvním odpadlíkem byl iPhone, jehož prvními dobyvateli byl tým Vincenzo Iozzo a Ralf Philipp Weinmann. Ti se díky chybě v Safari dostali během 5ti minut ke všem textovým zprávám. Následně po nich se to povedlo ještě jednomu anonymnímu hackerovi, bohužel ten si již cenu neodnesl.

Co nás však může zajímat více budou určitě prohlížeče. Například Mozilla již vydala aktualizaci opravující nalezenou chybu právě na námi diskutované soutěži. Chybu objevil německý student vystupující pod přezdívkou Nils. Mozilla však chybu opravila nejrychleji ze všech, povedlo se jí to do jednoho týdne. Prolomeno bylo i Safari a to na MacBooku a již potřetí od známého pána Charlieho Millera. Nováček Peter Vreugdenhil zase prolomil Internet Explorer 8 na Windows 7. Vítězem celé akce se stal Google Chrome, který se jako jediný nepovedlo prolomit.

Začíná jaro, shrnutí týdne

Blíží se nám Velikonoce a venku již svítí sluníčko. Odlivem návštěvníků jsme se zabývali v minulé Nedělní diskuzi. Tento týden jsme Vás informovali o novém vyhledávači televize Nova Vybereme.cz, zajímavější však byla zpráva vítající iPady na americkém trhu, kam se konečně v očekávání dostaly. Informovali jsme Vás o tom v této rychlovce. Máme za sebou Apríl a nevtipkovalo se jen tak. Přiznejte se, kdo z Vás naletěl na výběrové řízení Googlu.

Googlácký email Gmail.com oslavil svoje šesté narozeniny, které jsme mohli slavit společně například u bezvadného krátkého filmu Logorama. Náš magazín se může pochlubit 49% naprosto spokojených uživatelů, což nám ukázala naše anketa rozebraná v tomto článku. Tento týden byl také napsán 150. článek v naší historii.

[poll id="27"]

Příští týden připravujeme hned na pondělí článek o novém RostWorldu, jehož třetí verze je již rozpracována a v našich dílnách se tak rodí nová éra internetových diskuzí. Díky za pozornost a někdy příště na shledanou.

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru