Dnes vyšlo 15 článků

Nedělní diskuze: Necelý měsíc a stovka je za námi

Nedělní diskuze: Necelý měsíc a stovka je za námi

Dobrý den, vítejte u další Nedělní diskuze, pořadově u čtvrtého vydání, což znamená i ukončení prvního měsíce existence našeho magazínu. V dnešním díle si řekneme o statistikách za první měsíc, o první dokonané stovce a samozřejmě přidáme i další informace ze světa dění v IT, události uplynulého týdne a mnoho dalšího. Tentokrát se mnou, Jirkou Rosteckým, v mém druhém díle a tentokrát na vlně oslav a úspěchů. Nepřehlédnete ani nějakou tu anketu a pár grafů s naší úspěšností. Děkujeme.

Redakce Objevit slaví svůj první měsíc

Ano, 18. března 2010 to bude přesně měsíc od spuštění našeho magazínu. Rozhodli jsme se však oslavu spojit s dnešní diskuzí, jelikož včera jsme Vás informovali o stém článku vydaném naším magazínem. Stým článkem se stala Sbírka nejlepších Facebook písniček, kterou jsem publikoval já sám osobně, popravdě bez vědomí blížící se hranice. Pojďme si k statistikám něco říci.

  • Oněch sto článků se rozdělilo mezi 12 redaktorů.
  • Nejvíce článků jsem napsal já (46), druhý byl kolega Petr s 22 články a třetí Vašek se články deseti.
  • Články dostaly více jak 100 komentářů, kdy jsem nejvíce komentářů z týmu napsal já společně s Petrem (oba 15).
  • Za první měsíc našeho magazínu se zaregistrovalo bezmála 200 nových uživatelů.
  • Za první měsíc našeho magazínu se k nám podívalo bezmála 4000 lidí, nejvíce 19. února (388).
  • Ohodnoceno palci v dolní čísti článků bylo 45 článků.
  • Celkem 31 článků z celkového počtu je v rubrice Rychlovky, 36 v rubrice Články a 18 v rubrice Doporučené.

Logicky podle grafu můžete usoudit, že počet procent z celkového počtu 100 článků se rovná celkovému počtu článků napsaných daným redaktorem.

[poll id="23"]

Události uplynulého týdne

Minulý týden byl poměrně pestrý na zajímavé aktuality na českém internetu. Jednou z nejzajímavějších je asi zablokování 150 domén od CZ.NIC, které byly zablokovány z důvodu podezření na šíření nelegálního a škodlivého obsahu. Všech 150 domén bylo smazáno během čtyř dní. Společnost Seznam.cz zapracovala na svých mapách a na Mapy.cz naleznete nově i celou Evropu. Zapracoval i Google, který do svých map přidal cyklistické trasy, zatím pouze v USA. Pozadu není ani Mozilla, která v onom hojně kritizovaném Ballot screenu předvede speciální verzi svého prohlížeče. Ve spojitosti s Firefoxem jsme Vám ukázali další možnost k nastavení svého Firefoxu, přesněji pomocí pluginu Personas.

Minulý týden oslavil náš katalog webových stránek 4000 vložených webů. Ve spojitosti s katalogy jsme Vám o den dříve dali přečíst rozsáhlý článek zaměřený právě jen na katalogy. Mezi nejrozsáhlejší články by navíc ještě patřil můj další článek o tom, jak na internetu začít podnikat, který si poměrně brzy získal velkou čtenost a vyvolal řadu diskuzí. Nesmím zapomenout ani nad radou k výběru toho správného emailu a jako završení týdne rozhovor se slečnou Marcelou Juřenovou o Michaelu Jacksonovi a jeho největší české fanstránce. Článků bylo určitě více, naleznete je například v archívu.

Co dalšího nás čeká?

Jelikož Vám vždy přináším i ochutnávku toho, co nás teprve čeká v budoucích dnech, týdnech a měsících, tak musím i dnes něco připomenout. Společně s Mijem pracuji na blogu magazínu a časem budou spuštěni i samostatné blogy našich uživatelů. Krom toho si navíc připravuji svoje velké portfolio, které potřebuji jako pes drbání. Bude na doméně rostecky.cz a musím se pochlubit i vlastním, velice pohledným designem, který čeká i můj blog.

Naši redaktoři plánují další články. Od nového redaktora máme naplánovaný výlet do světa her na internetu, přehled herních portálů a mnoho dalšího. Pavel Mikovčák nám navíc slíbil náhled Lokerz.com a mohl bych pokračovat i dále.

Těšíme se na Vás i příští neděli u další Nedělní diskuze, tentokráte s dalším chlapem z našich redaktorských řad.

Petr je jedním ze spoluzakladatelů diskuzního portálu RostWorld.cz. Podílel se na složení moderátorského týmu a dodnes je jedním z nejvyšších lidí z RostWorldu. Drží se v anonymitě, ale rozhodl se pomoci i našemu magazínu. Proto se bude starat o zajímavé články ze světa IT a rozhovory se členy magazínu.

Komentáře

Nahoru