Nedělní diskuze: Blíží se léto, klesá návštěvnost…

Nedělní diskuze: Blíží se léto, klesá návštěvnost…

Vítejte u další Nedělní diskuze, která bude zaměřená na každoroční problém správců webových stránek a tím je pokles návštěvnosti v letním období. Dále si ukážeme nové košile Objevit.cz, u kterých můžete hlasovat, zda-li si je chcete zakoupit nebo ne a nezapomeneme ani na souhrn událostí v tomto týdnu. Vyšla nám nová Opera, ČOIka zkontrolovala internetové obchody a mnoho a mnoho dalšího. Vítejte u šesté Nedělní diskuze, tentokráte v hlavní roli s Jirkou Rosteckým.

Jak jsme si to přáli, jak jsme doufali a někteří se už i modlili. Stoupají hladiny řek a pohledné slečny začínají nosit ještě pohlednější sukně. Léto je za rohem, sluníčko se na nás konečně usmálo a pomalu začínáme chodit zase ven do přírody, která odhodila bílou přikrývku. Ještě pár týdnů a je tu konec školního roku, někteří již teď odjíždějí na dovolené. Virtuální svět, svět jednoho ročního období, se však moc radovat nemůže.

Příchodem jarního období logicky mnoho lidí vyměnilo pohodlné křeslo u počítače v teple za ještě teplejší venkovní vzdoušek a vzdalo se tak své klávesnice. Správci webových stránek tak mohou postupně začít litovat a proklínat matku přírodu. Není neobvyklé, že příchodem letního období klesá webům návštěvnost i o 80%. Lidé již nechtějí sedět u počítačů, ale raději vyrazí opalovat svoje těla. Společně s tím se samozřejmě snižují i zisky z reklamních ploch, což už je problém logicky větší.

Úplně nejhorší situaci zažívají webové stránky o letních prázdninách, kdy jsou studenti sice doma a člověk by čekal nárůst návštěvnosti, bohužel se tak neděje. Většina studentů postupně odjíždí na tábory, dovolenou a další a další. Návštěvnost se začne vyrovnávat až ke konci srpna, či začátkem září. Kompletně se návštěvnost zvýší tak odhadem v září až v říjnu.

Když už jsme u webových stránek, poklesu návštěvnosti a zisků, připomeneme web České obchodní inspekce, který v posledních dnech zvýšením přívalu lidí určitě slaví. Důvodem je její tisková zpráva, kde informuje o stavu českých eshopů na internetu. Dle jejích výsledků až 77% zkontrolovaných obchodů porušuje zákony ČR. Důvodem je hlavně neuvedení cen s DPH, chybějící návod, či návod v cizím jazyce a další. Zkontrolovat se povedlo 57 eshopů.

Léto 2010 pro nás však nebude tak hrozné, jak se zdá. Společně se svými kolegy chystáme novou verzi našeho diskuzního portálu RostWorld.cz. Tento víkend připravujeme rozsáhlý článek, ten Vám předvedeme v průběhu tohoto týdne. Jelikož je nad RostWorldem mnoho otazníků, chvíli se uvažovalo i o jeho zrušení, sepsali jsme co nejvíce informací, co chceme skutečně zveřejnit a co si nechceme nechat zatím jen pro sebe. Máte se na co těšit.

V bázi testování a přípravy jsou i suvenýry našeho magazínu. Momentálně vybíráme eshopy pro výrobu fanouškovských košil se znakem Objevit. Doposud nám přišly košile od T-Shock.eu a prohlédnout si ji můžete na následujícím obrázku. Je však otázkou, zda-li kvalita košile odpovídá ceně. Společně s ní přišlo i jedno tričko s motivem RostWorldu, to však neodpovídá objednané velikosti (je skutečně malé) a proto reklamujeme. Zalíbila se nám však doba dodání.

V následující anketě můžete hlasovat, zda-li byste si košili zakoupili i Vy nebo nemá cenu dále eshopy vyhledávat. Cena košile se pohybuje v řádu pár stovek Korun (cca 500 Kč).

[poll id="27"]

Tento týden se poměrně činili výrobci browserů, jelikož jak Mozilla, tak i Opera vydala nejnovější aktualizace. Opera se Vám zaktualizovala na verzi 10.51 a další verze Opery již bude i pro Windows, ale i Linux a Mac OS X. Lištička naopak oznámila aktualizaci na 3.6.2 a informovali jsme Vás i o nedávno vydaném doplňku pro Firefox, díky jemuž můžete využívat i doplňky pro Chrome. Tento týden se staly i dvě hackerské události. Byl napaden účet Baracka Obamy na Twitteru, o což se zajímá i FBI a v USA padl rekordní rozsudek 20ti let odnětí svobody za krádež údajů ke kreditním kartám. Událostí se stalo mnoho a naleznete je například v našem archívu.

Těšíme se na Vás i příští víkend s někým z mých dalších kolegů. Nashledanou.

Štítky:

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru