Nedávný výzkum ukázal, kteří zaměstnanci mají ve svém zaměstnání nejvíce práv. Apple z toho vyšel na druhém místě

Nedávný výzkum ukázal, kteří zaměstnanci mají ve svém zaměstnání nejvíce práv. Apple z toho vyšel na druhém místě

Díky charitativní organizaci nyní víme, jací zaměstnanci mají ve své firmě nejvíce práv. Globální společnost Apple z tohoto průzkumu vyšla jako druhá, jenom o chlup „ji předhonila“ Nokia. Avšak i přes to společnost s jablíčkem vede ve vyplácení mezd. 

Nedávný průzkum charitativní organizace Baptist World Aid Australia ukázal, jaká firma je na tom nejlépe, co se týká pracovních podmínek a právech zaměstnanců. Kdo vyšel z tohoto průzkumu jako king? První místo obsadila finská (microsoftová) Nokia, avšak společnost s nakousnutým jablkem vyšla jako druhá. A nejednalo se přitom pouze o AppStore, ale i o jiné dodavatelské sítě, jako třeba těžba minerálů. Apple také mimochodem vede ve vyplácení mzdy.

foxconn-642x336

Organizace se zde zaměřila především na mzdu, která je pro zaměstnance nezbytná pro základní potřeby (jídlo, voda, bydlení). Po velkých aférách a neshodách v továrnách Foxconn, nacházející se na území Číny, teď přichází dobrá zpráva, že Apple skutečně prověřuje pracovní podmínky i dodavatelské sítě. 

Zdroj: fanapple

 

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru