Dnes vyšlo 1 článků

Nechtěně nasbíraná data Google předá úřadům

Nechtěně nasbíraná data Google předá úřadům

Během mapování bezdrátových sítí, které Google prováděl při snímkování ulic pro službu Street View, se podařilo zachytit velké množství potencionálně nebezpečných dat. Google mapoval WiFi sítě jako orientační body ve svých mapových službách, přitom zachycoval i data, která putovala nezabezpečenými bezdrátovými sítěmi. Google po zájmu německých úřadů přiznal, že k tomu docházelo, prohlásil však, že se zachycenými daty nijak nepracoval.

Po této nepříjemnosti si Google chce pochopitelně zlepšit svou pověst. Výkonný ředitel společnosti Eric Schmidt slíbil spolupráci v první fázi s příslušnými německými, francouzskými a španělskými úřady. Zůstává však otázku, zda li by nebylo lepší získané informace zničit, než aby se předávali mezi různými evropskými úřady.

Roman Králíček je studentem ČVUT fakulty stavebního inženýrství. Je mu 21 let a na internetu je dobře znám pod přezdívkou Wawer Rewold. Můžete ho potkat nejlépe na některých diskuzních forech, především na Rostworld.cz, kde se ujímá funkce administrátora. Mezi jeho koníčky patří florbal, knihy a studování cizích jazyků.

Komentáře

Nahoru