Dnes vyšlo 15 článků

Nechceme obrovské smartphony!

Nechceme obrovské smartphony!

V poslední době pokračuje trend zvětšování displejů výkonných modelů smartphonů Android. Rozměry, které se posunuly až k 5″ displejům, vyústily v petici.

Petici na webu change.org organizuje mobilní server GSMArena a zatím se pod ni podepsalo již více než 14 tisíc lidí. Číslo ale každou hodinou rychle vzrůstá, v tuto chvíli je jistě už vyšší.

Výrobci smartphonů nasazují do svých nejvýkonnějších modelů stále větší displeje, přičemž v minulém a letošním roce se rozměry dostaly až na 4.8″ – 5″. Současné špičky na trhu Samsung Galaxy SIV a Sony Xperia Z mají obě 5″ displej a HTC One 4.7″ displej. S4 a HTC One mají navíc ještě řadu tlačítek mimo displej, takže je rukou třeba dosáhnout na ještě větší plochu.

Ano, tyto smartphony se dobře prodávají, čísla vypovídající o zájmu o ně jsou vysoká. Ale nemůžeme z těchto výsledků jednoznačně usoudit, že je to proto, že se uživatelům tak velké smartphony líbí. Ti, kteří chtějí nejvýkonnější modely, prostě nemají na výběr. Výkonné modely v malém provedení prakticky neexistují.

Velké smartphony samozřejmě mají i své výhody, na velký displej se nepochybně lépe dívá, je lepší pro uživatele, kteří tráví velkou část svého času brouzdáním po internetu. Ale jak je vidět, značná část uživatelů by nepochybně preferovala výkonné ale menší smartphony pro větší mobilitu, možnost plnohodnotného ovládání jednou rukou a menší spotřebu displeje.

K petici se můžete připojit na její oficiální stránce:

Text petice

Text petice

 Zdroj: dsl.sk

Obrázek: change.org

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru