Dnes vyšlo 15 článků

Nebojte se nakupovat koupelnový nábytek online

Věci na internetu bývají často levnější než v kamenných obchodech, ale lidé si často myslí, že některé věci je lepší vidět před koupí osobně. Pokusíme se tuto informaci vyvrátit v případě výběru nábytku do koupelny.

Domníváte se, že kupovat koupelnový nábytek online je o nervy? Není to levná věc a s vracením tak velkého zboží je to problematické. Ale když dodržíte následující tipy, nemáte se čeho bát.

Materiál

Z kusu obrázku je těžké usoudit kvalit materiálu. Nebudeme se přít o tom, že materiál je vždycky lepší si osahat, ale u online nakupování to prostě nejde. Každopádně můžete se podívat, jestli přesně stejný kus nábytku, který máte vyhlídnutý, neprodávají i v nějaké kamenné prodejně ve vašem okolí. Pokud ne, věnujte velkou pozornost popisku. Dobrý e-shop má v popisku uvedený materiál a někdy jeho vlastnosti.

Barva

Nespoléhejte se na fotku, věřte spíš popisku. Obrázky barvy zkreslují v závislosti na osvětlení a expozici a zařízení, na kterém si fotku prohlížejte. Například spousta věcí vypadá na obrázku černě, ale ve skutečnosti jsou šedé.

foto_detail_main_tmb_891_1

Velikost

Rovněž tady platí věřit popisku. Z obrázku se špatně pochopí měřítko, ale napsaná čísla nelžou. Vezměte metr, zamiřte do koupelny a všechno pečlivě změřte.

Sestavení

Mějte na paměti, že koupelnový nábytek je jen zřídkakdy dopravován vcelku, obvykle si jej musíte sestavit. Není potřeba se bát, u solidních prodejců to nedopadá tak jako při nákupu v Ikea (že vám po složení pár šroubečků záhadně zbývá). Méně zdatní si na sestavení mohou domluvit kamaráda, případně využít přímo služby e-shopu. Například Nábytek Elegance zdarma nabízí vynesení až k vám do bytu a odborné smontování.

Čtěte a ptejte se

Poctivě si přečtěte popis nábytku, případně si konkrétní typ zkuste vygooglit, třeba narazíte na zkušenosti předchozích nakupujících. Zmiňovaný Nábytek Elegance má u každého nábytku možnost Zeptejte se. Tak jí využijte a ptejte se na cokoliv, co vás napadne.

S výše uvedenými radami se vám při nákupu nábytku do koupelny online nemůže nic stát. Naopak vytěžíte z toho, že vám jej dovezou až domů a budete to mít bez práce.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru