Dnes vyšlo 15 článků

Neboj, klídek na těchto webech ti poradí co dělat, když tě na netu (sociálních sítích) šikanují, nadávají, zesměšňují

Neboj, klídek na těchto webech ti poradí co dělat, když tě na netu (sociálních sítích) šikanují, nadávají, zesměšňují

V posledních několika dnech jsou v médiích zprávy o sebevraždách mladých lidí jejichž příčinou byly nejrůznější texty a multimediální obsah na sociálních sítích.

Pročti si weby níže, máš tam i kontakty na odborníky a nejen Policii, kde ti poradí co dělat, když ti bude někdo sprostě nadávat nebo po tobě chtít nějaké “úchylárny” (např. nahé fotky) dokud je ještě nějaký čas na řešení, ať nemusíš volit konečné řešení.

Já se přiznám, že jsem taky o tom uvažoval, když jsem měl několik týdnů před maturitou a tak si dokážu představit jaký stres asi zažíváš. Navíc mě taky na sociálních sítí pořád někdo nadává, uráží, tak si dokážu představit jaké to je.

V tomto případě jsou rodiče ne zrovna dobrými poradci, protože ne každá máma, táta, babička, děda  se zajímá o nové technologie jako ty.

Poradit se lze anonymně a zdarma !

Weby jsou tematicky rozdělené zda jsi dítě nebo rodič, či učitel ve škole.

Bezpečný internet | Rady pro bezpečnost na internetu
SaferInternet – Nemáte problém ? Třeba o něm jen nevíte (tematicky zaměřené podweby Horká linka,  Pomoc online  Bezpečně online, Ewa má problém)
E-bezpečí
Seznam se bezpečně
Minimalizace šikany
Linka Bezpečí
Bílý kruh bezpečí

Formulář pro hlášení závadového obsahu a aktivit v síti internet (Na oficiálním webu Policie České republiky)

Nově Objeveno – doplňující článek:

Proč mě nikdo nemá rád ? (Ilona Csáková)  aneb Legislativa platná od roku 2014 stanovuje větší ochranu obětí trestných činů.

Komentáře

Nahoru