Dnes vyšlo 1 článků

Nebíčko v papuľke: 15 000 eur za jeden díl televizního seriálu z peněz daňových poplatníků

Nebíčko v papuľke: 15 000 eur za jeden díl televizního seriálu z peněz daňových poplatníků

Z „Nebíčka v papuľke“ si někdo udělal „nebíčko v peněžence.“ Slavný kuchař českého původu Jaroslav Židek, hvězda slovenského televizního pořadu Nebíčko v papuľke, údajně inkasoval devět set padesát tisíc eur za natočení šedesáti dílů tohoto pořadu. To dělá v průměru patnáct tisíc eur na jeden díl. Vzhledem k tomu, že pořad platila slovenská televize RTVS, byly všechny tyto peníze vybrány z kapes daňových poplatníků na koncesionářských poplatcích.

GINN zasahuje

Okolnosti celého případu začal podrobněji zkoumat GINN – Global Investigative News Network. Jedná se o sdružení na ochranu veřejného zájmu a investigativních novinářů. Tato organizace funguje na internetu a na jejich webu lze najít i různé ostatní kauzy.

Mimo jiné ale GINN prověřil ekonomické hospodaření Židkovy restaurace Albrecht. V zápětí na to podal Židek za společnost ZIJA s.r.o. trestní oznámení na Martina Daňa, v němž vznesl obvinění z poškozování cizích práv.

Podivné rychlé předvolání

Zpráva Okresního ředitelství v Bratislavě

Okresní ředitelství PZ v Bratislavě na odboru pořádkové policie vydalo prohlášení, v němž potvrzuje podání trestního oznámení Jaroslavem Židkem (společnost ZIJA) na Martina Daňa a předvolání osoby k výslechu na základě podání trestního oznámení.

Podezřelá rychlost policie

Samotný fakt podání trestního oznámení není ničím zvláštním, nicméně okolnosti, za nichž se tato kauza odehrává, jsou přinejmenším podezřelé. Postup policie při předvolání osoby Martina Daňa je totiž velmi nestandardní.

Osoba, předvolaná k výslechu, měla v tomto případě méně než čtyřiadvacet hodin k tomu, aby tak učinila. Zpráva Okresního ředitelství vydala své předvolání 21.1. 2014.

Toto předvolání bylo hozeno do prázdné poštovní schránky v místě, kde předvolávaný Martin Daňo nemá ani hlášený trvalý pobyt. Okresní ředitelství v této zprávě požadovalo, aby se Daňo dostavil k výslechu hned následujícího dne 22.1. 2014.

GINN vyšetřuje

Do celého případu se tedy vložil GINN, začal se o podezřelé okolnosti v této kauze zajímat podrobněji a kontaktoval policii 23.1. 2014. Výslech Martina Daňa se uskuteční na začátku února v Bratislavě.

Do Židkovy restaurace Albrecht chodí jako pravidelní hosté nejen politici, ale i vysoké šarže od policie, policejní důstojníci a na dlouhém listu hostů této restaurace jsou také státní prokurátoři. GINN se tento seznam chystá zveřejnit už brzy. Pak se možná teprve začnou dít věci…

Zdroj: https://www.ginn.pro/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru